Životní příběh Pavla Berkyho v mnohém připomíná pohádku. Narodil se na Slovensku v malém městě do úplně obyčejné rodiny - maminka pracovala jako zdravotní sestra a tatínek jako sanitář v nemocnici. Díky svému výtvarnému talentu mohl studovat nejprve na střední umělecké škole a později také na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde se věnoval oděvnímu designu.

Jeho práce byla vždy výjimečná, a tak si jej začaly všímat firmy i známé osobnosti. Úspěch slavil také v zahraničí, kde proto nějaký čas tvořil a žil. Později se rozhodl dosáhnout úspěchu také v jiném odvětví, a tak se přihlásil do kulinářského klání MasterChef: Česko. Tam se umístil na krásném třetím místě.

Tvoří pro šatník první dámy

O rok později se do MasterChefa vrátil, aby změřil své síly v Souboji nejlepších, kde rovněž uspěl. Přímo v rámci pořadu pak také proběhla jeho svatba s dlouholetým partnerem, zpěvákem a choreografem Matějem Pardusem.

Jako stylista a návrhář spolupracoval již s celou řadou českých celebrit. Patří mezi ně například Lucie Vondráčková, Bára Mottlová nebo Monika Bagárová. Podle informací redakce Kafe.cz nicméně nyní dostal nabídku, která je vyjímečná a člověk ji dostane obvykle pouze jednou za život. Již brzy by totiž měl začít tvořit modely pro šatník první dámy Evy Pavlové.

“Ano, je to opravdu tak. Nyní vynesla paní Pavlová v Itálii první model. Dostal jsem se k tomu přes kamarádku. Ona se zná s lidmi, kteří jsou blízko prezidentskému páru a podíleli se také na kampani. Napadlo mě, jestli by nemohla být možnost paní Pavlovou oblékat, a tak jsem právě tuto kamarádku oslovil a ona to vlastně všechno zorganizovala a domluvila,” potvrdil informaci pro redakci Kafe.cz Pavel Berky nadšeně. 

Pavel Berky bude součástí týmu "dvorních návrhářů"

Šatník Evy Pavlové má na starosti koordinátorka a stylistka Lenka Bernardes, která spolupracuje s jednotlivými návrháři. Ti mají za úkol zaplnit šatník první dámy modely pro všechny příležitosti. Jedním z nich se tak nyní stal právě Pavel Berky. “První důstojnice” šatníku paní Pavlové je skutečnou odbornicí a učila se mimo jiné u Ladislava Špačka, známého průkopníka etikety.

Jak probíhá výběr outfitů pro Evu Pavlovou, Bernardes vysvětlila pro server Proženy.cz. “Jedná se o několikafázový šatník - podle toho, jaký program ji zrovna čeká. První fáze šatníku je určená pro volný čas a zaměřuje se na pohodlné, ale stylové oblečení. Zde využíváme osobní barvy paní Evy, které jsou odvozené z ní samé, jako jsou oči, rty, pleť a vlasy. Zvýrazňuje to přirozenou krásu každé ženy,” popsala.

Související články