Patrik Hartl se narodil v roce 1976 v Olomouci. Po maturitě zamířil na pražskou FAMU, kde vystudoval filmovou a televizní režii. V současnosti působí jako autor a režisér známého pražského divadla Studio DVA. 

Režíroval velké množství úspěšných divadelních her, z nichž lze vypíchnout především představení Caveman, které vtipně popisuje rozdíly mezi muži a ženami.

Kromě toho je také autorem několika známých knih. Jeho první byla Prvok, Šampon, Tečka a Karel, vyprávějící příběh čtyř kamarádů ze školy, kteří společně prožívají krizi středního věku. V roce 2021 se román dočkal také filmové adaptace. Snímek se stal nejnavštěvovanějším filmem, který se toho roku promítal v kinech.

Do StarDance ho přilákalo chatrné zdraví

Nyní se Patrik Hartl chystá dobít další oblast umění, se kterou dosud nepřišel příliš do styku - a řeč je pochopitelně o tanci. K tomu, aby na nabídku z produkce StarDance kývl, ho ale překvapivě nepřivedla soutěživost, ale zdravotní stav. 

“Já jsem byl v situaci, kdy jsem měl zablokovaný krk a všichni doktoři říkali, že pokud se nezačnu hýbat, tak to bude špatné, protože já se už třicet let koukám do notebooku a pracuji jenom hlavou a mnoho hodin denně. Takže skutečně své tělo zanedbávám a zavolali mi z České televize, když jsem seděl v taxíku a jel z fyzioterapie. Věděl jsem hned, že to je úplný úlet, ale vlastně mi to dávalo smysl,” přiznal v rozhovoru pro Extra.cz.

Jeho partnerkou a zároveň učitelkou bude tanečnice Tereza Prucková a spisovatel je s touto volbou velmi spokojený. “Já potřebuji pocit bezpečí, protože jsem křehký a cíťa. Potřebuji vedení a pevnou ruku, protože jsem často ztracený, zvlášť fyzicky,” řekl se smíchem. 

Největší výzva je vypadat mužně

Prozradil také to, co vnímá ve StarDance jako největší výzvu. Tou je pro něj jednoznačně jeden z tanců, které bude muset na parketu předvést. 

“Zatančit paso doble tak, abych nevypadal trapně, ale mužně! Já bych chtěl vypadat mužně a to se mi málokdy podaří. A když se snažím doma vypadat atraktivně jako muž, žena se vždycky směje,” práskl na sebe Patrik Hartl pro Expres.cz.

Ve StarDance mu bude fandit jeho manželka Martina Hartlová. S tou se seznámil v době, kdy mu bylo pouze šestnáct let a jeho budoucí paní dokonce ještě o rok méně. Poprvé se prý setkali na diskotéce. 

S manželkou je od šestnácti

“Měla hezký tričko a byla pěkná. Myslel jsem si, že je z internátu Farmaconu, ale byla z internátu francouzského lycea, z toho jsem byl trochu rozladěn, protože mi bylo jasný, že to bude běh na dlouhou trať,” popsal Hartl v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. 

Protože ale nejprve chodil s jejími kamarádkami z internátu, nějakou dobu s ním Martina nechtěla mít nic společného, protože měla obavu, že děvčata příliš střídá. Nakonec se ale dala přesvědčit a vzhledem k tomu, že jsou spolu dodnes, pravděpodobně udělala dobře. 

I po tolika letech je prý Patrik Harl ze své choti úplně paf. “Vzrušuje mě, že spím se ženou, která je chytřejší než já. To bych doporučil všem mužům,“ řekl s humorem sobě vlastním.

Související články