Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Patrik Berger: Kdysi byl idolem dívčích srdcí a rebelem, dnes je někým jiným

Patrik Berger
Patrik Berger
Zdroj: profimedia
Patrik Berger

Idol a lamač dívčích srdcí Patrik Berger mohl mít nespočet žen, on dal přednost jedné jediné. I mezi fotbalisty se najde pár těch, kteří na hřišti předvádí mistrovské kousky, ale doma zůstávají při zemi a sází na věrnost.

Splněný dívčí sen

Patrik Berger se narodil v roce 1973 a ve svých šestnácti letech se probojoval do mužstva slavné Sparty. Jako začínající posila dorosteneckého manšaftu byl neustále v obležení žen a téměř přes noc se stal idolem tisíců dívek.

Dvacet let na vrcholu

Už o dva roky později přeběhl ke konkureční Slavii a zůstal tam čtyři roky. U sešívaných jeho hvězda začala zářit a dostal se mezi nejúspěšnější tuzemské fotbalisty. V roce 1995 s velkou pompou opustil český rybníček a strávil dvanáct let daleko za hranicemi. Borussia Dortmund, Liverpool FC, Portsmouth, Aston Villa a Stoke City FC se na čas staly Bergerovým domovem. 29. května 2008 byl na tiskové konferenci představen jako "nová" posila Sparty Praha. Po dvou letech kvůli bolavému kolenu sportovní kariéru nadobro utnul. Skončil přesně tam, kde před jednadvaceti lety poprvé vyběhl na hřiště.

Mezi Spartou a Slavií nepanují příliš dobré vztahy, a tak se nabízí otázka, na čí straně Berger stojí. Na pomezí. Na Spartu má krásné vzpomínky, protože tam svou kariéru začínal i končil, Slavie mu dala možnost ligových zápasů a rozletu.

Fotbalový záložník nemá na svém kontě jen hostování ve slavných evropských klubech, ale i řadu ocenění za své mistrovské kousky. Dvakrát se stal Fotbalistou roku ČR, získal Zlatý míč a v Anglii je členem All Stars týmu.

Zraje jako víno

Dnes by slavného fotbalistu jeho fanynky jen těžko poznaly. Čelenka i vlasy  na ramena jsou pryč a z nedbalého strniště je hustý plnovous. Zůstala mu jen jiskra v oku, přátelství s Vladimírem Šmicrem a manželka Jaroslava. Fotbal pustil k vodě a vyměnil ho za procházky po greenu s golfovou holí.

Mezi známými sportovci je mu jako jednomu z mála blízká věrnost jedné ženě. S manželkou Jaroslavou bude už čtvrtstoletí, aniž by je provázely krize nebo skandály. Hezoun Páťa mohl fanynky přehrabovat vidlemi, 8. dubna 1994 ale spojil svůj život s krásnou blondýnkou. Dnes spolu cestují po světě, hrají golf a mají radost ze svých dvou dětí. Zatímco Patrik junior se vydal v otcových šlépějích a propadl fotbalu, dcera Valentýna po své matce zdědila krásu a v Liverpoolu nafotila se svým slavným otcem módní kampaň.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky