Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hříšný tanec: Výsledná podoba filmu vůbec neodpovídá tomu, co se dělo na place

Hříšný tanec
Hříšný tanec
Zdroj: Profimedia
Hříšný tanec

Legendární film Hříšný tanec už roky patří mezi nejlepší milostné snímky všech dob. Je ale pár zajímavostí, které vás nejspíš překvapí. Hlavní hvězdy spolu původně nechtěly ani hrát!

Film Hříšný tanec a Jennifer Grey jako Baby, s tanečníkem Johnym, kterého hrál Patrick Swayze, měl premiéru před třiatřiceti lety. Tvůrcům se podařilo vytvořit příběh, který baví diváky již od roku 1987 dodnes! Dnes již kultovní romantický taneční film natočil americký režisér Emile Ardolino a dokonce si v něm zahrál i malou roli.

Snímek se kromě divácké popularity pyšní i několika nominacemi na Zlatý glóbus a na Oscara. V kategoriích nejlepší píseň dokonce Hříšný tanec uspěl. Ústřední zamilované dvojice se však na place nesetkala poprvé.

Film boduje u diváků i po více než čtvrt století!

Jennifer Grey a Patrick Swayze  spolu před Hříšným tancem natáčeli akční válečné drama Rudý úsvit. Evidentně si však nesedli. Není jasné, co si dvojice v minulosti provedla, Swayze byl ale z přítomnosti Grey v hlavní roli natolik rozhozený, že chtěl příležitost dokonce odmítnout. Nakonec se přeci jen rozhodl a před kamerou se začaly dít doslova zázraky.

Nakonec si k sobě našli cestu

Málokdo by po shlédnutí Hříšného tance řekl, že spolu kdy ústřední postavy měly konflikt! Na výsledných záběrech je totiž naopak cítit až abnormální chemie.

Spousta scén, dle slov tvůrců, vznikla zcela náhodou. Režisérovi se totiž jejich bezprostřednost herců líbila natolik, že původně nepovedené záběry nakonec ve filmu zůstaly.

Jedna z těchto improvizovaných scén je například ta, kde má Baby záchvaty smíchu, když jí Johny během nácviku tance přejíždí po trupu, nebo když spolu dovádí na parketu a plazí se k sobě po podlaze...

Nikdo by nevěřil, že spolu měli problém

Poslední zajímavostí je věk Jennifer Grey. V roli Baby jí mělo být sedmnáct let, ve skutečnosti jí ale bylo o deset více. Díky mladistvému vzhledu ale tento fakt fanouškům filmu nikdy nevadil a mnozí z nich to možná dodnes netuší. Za svůj výkon si dokonce odnesla nominaci na Zlatý glóbus, stejně jako Patrick Swayze.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky