Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Patrick Swayze – bojovat a nevzdávat se

Zdroj: Profimedia.cz

Uplynulo už 14 dní od chvíle, kdy svět obletěla smutná zpráva. Herec Patrick Swayze (57) podlehl rakovině slinivky břišní. Čtenáře (a nejen bulváru) ale jeho osud pořád fascinuje, ačkoli už vše bylo napsáno. Proč?

Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných hyen vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dnes pár slov k úmrtí amerického herce.

Jak se rodí zájem?

O tom, že vážná nemoc a smrt je vedle peněz a sexu jedním z hlavních tematických pilířů bulváru, jsem už tady psala. A americký herec Patrick Swayze tuhle tezi opět potvrdil. Posuďte sami, koho řekněme před pěti lety zajímal jeho osud? Vzpomněli jsme si na něj maximálně, když po „osmsetpadesáté“ opakovali Hříšný tanec nebo Ducha (v jiných filmech si ho vybaví jen málokdo). Když však před dvěma lety onemocněl rakovinou slinivky, najednou ho byly plné noviny. Nebyl snad den, aby někde nevyšla zpráva o jeho aktuálním zdravotním stavu, a jeho fotka, jak zrovna vypadá. Svět nejprve vyděšeně sledoval, jak ho ta hrozná nemoc sráží na kolena, a pak se radoval, že se jeho stav mírně zlepšuje. Proč tolik zájmu?

Patrick Swayze Patrick Swayze Zdroj: Profimedia.cz, Mirek Vostrý

Dal lidem naději

Ano, byl to známý herec, ale jeho sláva už byla přeci jen na ústupu. Tady šlo spíš o tu nemoc. Z jakékoli formy rakoviny máme totiž všichni strach. A rakovina slinivky patří k těm nejzákeřnějším – šance na uzdravení je takřka nulová. A proto si snad všichni přáli, aby Swayze byl první, který tu „mrchu“ porazí... Zázrak se sice nekonal, ale lidé si Patricka Swayzeho znovu zamilovali. Čtrnáct dní po jeho smrti se stále noviny a časopisy se Swayzem na titulu prodávají jak na běžícím pásu. Fanoušci tak vzdávají hold muži, který ukázal světu, že i v beznadějném případě se má bojovat.

Díky, Patricku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky