Prosluněná lokalita platí za oblíbenou destinaci českých celebrit. Nemovitosti zde vlastní například zpěvák Marek Ztracený, Michal David, bývalá moderátorka Zuzana Belohorcová a herečka Alice Bendová.

Investice a klidný přístav

Sympatická herečka si byt na Tenerife pořídila hned z několika důvodů. Sama v něm nachází útočiště v době, kdy zrovna nenatáčí nějaký seriál. Když je byt prázdný, slouží k pronájmu.

“Pořídili jsme si byt na Tenerife. Mám z toho radost, i když to byl trochu stres, bylo to vlastně takové moje první dospělé rozhodnutí. Na konci prázdnin tam máme v plánu jet s rodinou to vyzkoušet, když to vyjde,” prozradila minulý rok pro Kafe.cz v době, kdy bylo vše čerstvé. “V plánu je, že budeme byt pronajímat k rekreaci,” dodala.

Pomoc od kamarádky

K lukrativní nemovitosti přišla díky herecké kolegyni. “Byt mám díky Alici Bendové, ona si ho původně vyhlédla pro sebe, ale nakonec řešila jiné nemovitosti, tak ho koupit nemohla a přenechala mi ho. Měla jsem štěstí, protože jinak se tam na podobné koupě docela dlouho čeká,” řekla pro Expres.cz.

Válka na Tenerife

Právě Alice Bendová má v poslední době dost vyhrocené vztahy s dalšími rezidenty. Trnem v oku jí jsou Zuzana Belohorcová a její partner Vlasta Hájek. Společně podnikají v realitním odvětví na Tenerife.

Hájek na Alici Bendovou útočil v podivných textových i hlasových zprávách.

“Na Tenerife si jezdíme s rodinou odpočinout. Žádného společenského dění se tu neúčastníme, máme tu svých pár přátel, se kterými se rádi vidíme, ale jinak se držíme stranou. Nedáváme za to opravdu peníze proto, abychom se tu nějak kontaktovali s lidmi, které jsme rok neviděli,” podělila se o své dojmy pro Kafe.cz Alice Bendová.

Kouzlo Tenerife si zamiloval i Marek Ztracený. Ten investoval kolem desítek milionů korun do apartmánového komplexu v prestižní lokalitě. Jeden byt si nechal pro sebe, zbytek pronajímá.

Ideální podmínky

Kanárské ostrovy jsou pro Čechy velmi lákavé. Není se čemu divit. Celoročně je zde stabilní počasí. I v lednu se tu dočkáte 25 i 30 °C.

Přívětivá je i letecká dostupnost a příznivé ceny. Nemovitosti jsou zde dokonce i o něco levnější než v České republice. Velkým lákadlem jsou i ceny potravin a služeb. Na tomto ostrově mají sazbu DPH pouze 7%.

Známý hitmaker ostrov miluje

Michal David se do podnikání na Tenerife pustil ve velkém. Mimo luxusní vilu má zde i byt, který nabízí k pronájmu.

Podle webu Prima living vyjde týden dovolené pro dva v apartmánu Michala Davida na necelých třiatřicet tisíc korun.

Související články