Patricie Pagáčová se na letošní svátky těší ještě více, než kdy dřív. Důvodem je rostoucí dcerka, která už začala vnímat kouzlo Vánoc a nemůže se dočkat Ježíška. „Dceři je 2,5 a je přesně v tom věku, kdy už se na to hrozně těší a ví že budou dárky a přijde Ježíšek, je to hrozně hezký a moc se těšíme na ten Štědrý den s ní,“ svěřila se nám herečka, která na zdobení domácnosti zatím neměla čas.

„Přípravy jsou prakticky nulový, protože na to nemám čas, ještě jsem nestihla ani vyzdobit byt, ale já myslím, že to není o tom kolik máte doma světýlek, ale spíš co tomu dítěti říkáte a o té atmosféře,“ prozradila Patricie, která vždy domácnost rozsvítí spousty světýlek, více to ale dle vlastních slov neprožívá.

„Vytáhnu klasicky krabici s nápisem Vánoce, kde mám všechny světýlka, ale úplně to nepřeháním. A adventní věnec. Dárky ale mám už všechny, nesnáším to řešit na poslední chvilku. Ne že bych kupovala dárky od února, ale klidně v létě když něco vidím, tak to koupím a schovám to do skříně,“ dodala Pagáčová s tím, že žádné speciální dárky po manželovi nevyžaduje.

„Přání já mám spíše nehmotný. Když má člověk rodinu a malé dítě tak si nejvíce přeje, aby byli všichni zdraví, měli co jíst, kde složit hlavu a to úplně stačí. Když si k tomu můžeme navíc dát i hmotné dárky, je to krásný bonus,“ vysvětlila Patricie.

Náročný pracovní program

Kromě plánů na oslavy Vánoc nám Patricie Pagáčová odtajnila, co jí čeká za pracovní projekty. „Teď se asi nejvíce věnuji natáčení seriálu Jedna rodina, kam jsem nastoupila v červnu a objevím se v druhé sérii, která poběží od ledna. Bude tam celá nová dějová linka na klinice umělého oplodnění, kde jsem já v roli Olgy Čechové. Bude tam ale například i Vašek Matějovský nebo Petr Čtvrtníček. Ke starý gardě tak přibyde úplně nová parta,“ navnadila diváky úspěšného seriálu Jedna rodina.

„Olga je třicetiletá doktorka, pracuje na klinice a tikají jí biologické hodiny a přála by si partnera. Tímhle by mohla být divačkám blízká,“ popsala Patricie svou roli. Ačkoliv sama je maminkou, neměla problém se do seriálové postavy vtělit.

„Naší prací je ztvárňovat z 99 procent příběhy, který nemají s našimi životy nic společného, takže pro mě nebyl takový problém si představit že je mi třicet, jsem bez chlapa a přeju si miminko,“ uzavřela.