Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Patricie Pagáčová a zázračná proměna její postavy: Prozradila, jak to dokázala

Patricie Pagáčová
Patricie Pagáčová
Zdroj: Profimedia.cz
Patricie Pagáčová

Herečka známá převážně ze seriálu Ulice Patrice Pagáčová v minulosti řešila problémy se svou váhou. Pak ovšem nastal zlom a její postava se rychle začala měnit. Čemu vděčí za krásné tělo a zdravou mysl?

Do povědomí diváků se dostala hlavně díky seriálu Ulice, ve kterém ztvárnila postavu Terezy Jordánové. Patricie Pagáčová, dříve Solaříková, v nekonečném seriálu z produkce televize Nova učinkovala od jeho úplných počátků a osudy své postavy představovala divákům více než deset let. V Ulici prakticky vyrostla, a tak mohli fanoušci sledovat její proměnu z pubertální dívky v dospělou ženu. Život pod drobnohledem s sebou přináší nejrůznější reakce diváků, které se často týkaly právě její ne úplně štíhlé postavy. 

„„K hubnutí jsem musela dospět sama. Když jsem o sobě četla, že jsem silná, ještě víc jsem tloustla, protože jsem se tím trápila,“ řekla Patricie před lety webu iDnes.cz.

Změny a úbytku na váze si pochopitelně začali všímat i fanoušci a z proměny Patricie byli nadšení. Na sociálních sítích jí začal chodit bezpočet dotazů týkajících se hubnutí. 

„Jen se mi to prostě podařilo. Je to v hlavě, fakt. Člověk se na to nesmí upínat, pak to jde líp. Mně to začalo jít, až když mi to začalo být jedno a přestala jsem to konečně řešit. Poslouchejte své tělo,” vzkázala všem svým sledujícím na sociální síti. 

Nikdy nebyla vyloženě obézní, s nadváhou však bojovala

„Moc dobře si pamatuju, jak jsem se tehdy kvůli tomu trápila (i když jsem strašně tvrdila, že ne) a pokud můžu pomoct aspoň jednomu člověku, kterej se tím trápí teď, tak budu fakt ráda. Myslím, že u mě je hlavní to, že cvičím jógu (nebo chodím do fitka, na tenis, squash, procházky) ne proto, abych byla hubená, ale protože mě to strašně baví a odpočívá mi u toho hlava, což je to důležitý,” napsala Patricie před nějaou dobou na Instagramu.

Pro mnohé se tak Patricie stala zdárným příkladem toho, že k výsledkům nemusí vést jen tvrdá dřina, ale hlavně pozitivně laděné myšlení. 

Skvělým pomocníkem při hubnutí tak mohou být hlavně procházky, na které se Patricie začala vydávat poté, co si pořídila fenku Jackie. Dle odborníků by měl dospělý člověk denně nachodit alespoň deset tisíc kroků, což odpovídá příbližně vzdálenosti sedmi a půl kilometru. Chůze je navíc vhodná pro ženy a může s větší nadváhou či obezitou. 

Podvod s kapkami

Spousta lidí toužících po rychlém hubnutí se pouští do běhu, který skutečně patří mezi nejrychlejší spalovače tuku. Ovšem právě v případě lidí s nadváhou může běh způsobit poranění kolenou, neboť na ně tělo přenáší celou svou váhu.

Letos se dokonce stala obětí podvodníků, kteří jejím jménem inzerovali kapky na hubnutí. „Žádné takové přípravky nefungují! Kdyby fungovaly, na světě nebudou tlustí lidé. Jediné, co funguje, je pohyb a nepřežírat se! Poslouchejte svoje tělo, hýbejte se pro radost a pro dobrý pocit, ne kvůli hubnutí, mějte se rádi takoví, jací jste, a dělejte se sebou něco, pokud to vy sami chcete, vykašlete se na to, co říkají ostatní,” okomentovala Patricie situaci na sociální síti.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky