Jejich profesní dráhy se sice v mnohém lišily, v dětství ale začínaly velmi podobně, a to v Národním divadle Moravskoslezském, kde společně vystupovaly v dětském souboru. Patricii Janečkové bylo o pár let méně, přesto její talent na Evu Burešovou zapůsobil.

“Naše cesty se potom rozdělily, když jsem šla do Prahy, a od té doby jsme se už nikdy neviděly. Sledovala jsem ale její cestu a strašně jsem jí úspěch přála, protože byla skutečně velmi nadaná. Když jsem dnes v titulku článku viděla její jméno, nenapadlo mě, že jde o něco takového. Myslela jsem, že se dočtu o tom, že ji čeká operní angažmá v Itálii nebo něco podobného,” vysvětlila pro Kafe.cz Eva Burešová, kterou smrt pěvecké kolegyně velmi zaskočila.

Loni oznámila Patricia Janečková, že se léčí s rakovinou prsu. Podstoupila nejen chemoterapii, ale také chirurgický zákrok, při kterém jí byla nemocná ňadra odstraněna. Po čase se opět vrátila ke koncertování a v červnu se provdala za herce Vlastimila Burdu, který jí byl v náročných časech oporou.

Bohužel nakonec onemocnění znovu nabralo na síle a mladá zpěvačka mu už nemohla dál vzdorovat. V pondělí se tak objevila informace o jejím úmrtí. “Je mi líto, že má Patricia tolik pozornosti teprve nyní, a ne kvůli tomu, jak moc talentovaná byla. Protože její hlas byl skutečně mimořádný a zasloužila si být vidět,” smutně řekla Eva Burešová pro Kafe.cz.

Talentovaná operní pěvkyně se proslavila především v soutěži Talentmania, kde se jí tehdy podařilo zvítězit a porazit řadu dalších velmi nadaných soutěžících. Již jako dítě prokazovala opravdu velké nadání.

“Když mi před pár týdny volali, jestli bych za Patricii mohla odzpívat jeden koncert, doufala jsem, že se jedná pouze o záskok třeba kvůli unaveným hlasivkám. Tohle mě opravdu zasáhlo,” dodala Eva Burešová.

Související články