Policie České republiky oznámila úžasnou zprávu. Osmiletou německou dívenku, po které od nedělního večera pátrala česká i německá policie, se podařilo najít. Policie to sdělila prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Výborná zpráva – Holčička je vypátrána, nyní bude předána do péče zdravotníků,” stojí v oznámení. Žádné bližší informace prozatím nebyly zveřejněny.

Dvě noci pohřešovaná

V neděli večer se objevila zpráva o pohřešování osmileté německé dívky, která se během výletu s rodiči a dvěma sourozenci ztratila na Domažlicku v okolí Čerchova. Jak uvedl web Novinky, holčička s rodinou hrála stopovací hru a nedorazila na domluvené místo. Do pátrací akce se okamžitě zapojilo mnoho policistů i s psovody.

„Nejprve prohledávali trasu, na které se rodina pohybovala. To bylo bezvýsledné. Později se pátrání rozšířilo na větší okruh,” uvedla v pondělí ráno krajská policejní mluvčí pavla Burešová a dodala, že pátrání nadále pokračuje s maximálním nasazením.

Pondělí pak žádný posun v pátrání po dívence nepřineslo. V úterý ovšem konečně přišla skvělá zpráva o jejím nalezení. V tuto chvíli nejsou dostupné žádné detaily toho, kde se dívka během dvou nocí nacházela ani kde byla objevena.

Osmiletou dívenku se podařilo najít: