Tereza Hlůšková už téměř čtyři roky sedí ve věznici Kot Lakhpat a nad vodou ji drží pouze myšlenka, že se brzy vrátí do své rodné země.

Pašeračku zatkli v roce 2018 na letišti v Láhauru a ve dvojitém dnu kufru objevili 8,8 kilogramů heroinu. Pro místní občany by pašování takového množství drog znamenal doživotní trest, Hlůšková ale dostala osm let a osm měsíců.

Tereza od začátku tvrdí, že je nevinná, stala se obětí komplotu a veškerou naději vkládá do odvolacího soudu. Na ten ale zoufale čeká již třetím rokem a vypadá to, že se ho ani v blízké době nedočká.

Strach z nemocí, Tereza nevychází z cely

Věznice Kot Lakhpat se rozhodně nedá popsat jako přívětivé místo, v létě zde panují nesnesitelná vedra a v zimě zase zadržení marně prosí o teplé deky.

Kromě toho se mezi vězni šíří různé nemoci, ze kterých má Tereza Hlůšková takový strach, že raději neopouští svou celu.

Spoluvězeňkyně mají totiž AIDS a tuberkulózu a vzduchem se také šíří velice nebezpečná horečka dengue. "Tereza nevychází večer ze své cely. Obává se horečky dengue," prozradil Blesku novinář Alí Aršád a dodal, že za jeden den se objevilo 179 případů nově nakažených.

Zklamání za zklamáním, tentokrát Hlůšková nedostala nový termín

Terezu Hlůškovou mají u odvolacího soudu zastupovat hned dva proslulí právníci. Ani zkušení advokáti ale nedokážou ovlivnit postupy místního soudu.

Zatím to vypadá, že případ pašeračky je pro soudce druhořadý a neustále jeho projednávání odkládají. Jen za tři měsíce zrušili Tereze čtyři termíny po sobě a ani pondělní náhradní stání nakonec neproběhlo.

"Kvůli naléhavé schůzce obou soudců nebylo možné projednat všechna odvolání. Oba se zabývali pouze naléhavými případy," sdělil Aršád výše zmíněnému webu. Tentokrát ale Hlůšková nedostala žádný náhradní termín.

"Mohu potvrdit, že soud byl dnes (11.října, pozn. red.) opět bez udání důvodu odročen," potvrdila informaci mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová. Jak dlouho se kauza ještě potáhne, je aktuálně velmi nejisté. Tereza se ale nejspíš v blízké době před soud nedostane.

Tereza H. se údajně před pašováním živila jako prostitutka