Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hlůšková stráví třetí Vánoce v pákistánském vězení. Premiér zamítl amnestii

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková ještě na konci prázdnin věřila, že letos konečně oslaví Vánoce doma se svou rodinou. Tento sen se jí však rozpadl jako domeček z karet a vypadá to, že si v pákistánském vězení posedí ještě pořádně dlouho!

Tereza Hlůšková je v Pákistánu již skoro tři roky. V lednu 2018 ji zadrželi celníci na letišti a našli u ní v kufru neuvěřitelných 8,8 kilogramů heroinu!

Češka několikrát změnila svou výpověď a kvůli tomu jí soud napařil necelých devět let tvrdého vězení! Proti původnímu rozsudku se Hlůšková ihned odvolala, na druhý soud už ale čeká více než rok a půl!

Mezitím pašeračka změnila právníka a ten s velikým optimismem hlásal, že svou klientku dostane do letošních Vánoc domů. Vše ale opět nabralo jiný směr!

Tereza Hlůšková Tereza Hlůšková Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková se upírala na dvě věci, zaprvé věřila svému novému právnímu zástupci, a naději v ní probudil i pákistánský premiér, který měl vyhlásit amnestii!

"Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách. Tereza se dnem i nocí modlí za své propuštění. Tyto Vánoce již oslaví ve své vlasti," řekl nedávno novinář Alí Aršád deníku Expres.cz.

Tato šance dostat se ven se ale nakonec Hlůškové vyhnula obloukem! "Co se týče amnestie, ta se vztahuje na méně závažné trestné činy, tedy nikoliv na tento případ," řekla stejnému webu tisková mluvčí českého ministerstva zahraniční Zuzana Štíchová!

To ale není jediná rána pro uvězněnou Češku!

Tereza Hlůšková Tereza Hlůšková Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková po promarněné šanci na amnestii chtěla alespoň dostat co nejrychleji nový termín odvolacího soudu, na ten ale může čekat ještě dlouhé měsíce, doposud byl odložen již potřetí!

"V tuto chvíli se čeká na stanovení mimořádného termínu pro odvolací soud. Ten byl z původního data 15. září odložen, zatím bohužel na neurčito. A to z důvodu velkého náporu případů," řekla výše zmíněnému webu mluvčí ministerstva zahraniční Zuzana Štíchová.

Pro Hlůškovou tato situace znamená jediné, bude muset přežít své již třetí Vánoce ve vězení. Jediné, co drží nyní pašeračku nad vodou, jsou pravidelné dopisy a balíčky od rodiny z Čech. Jak ale její kauza dopadne a zda soud nakonec uvěří její slovům, je aktuálně opravdu ve hvězdách...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky