Tereza Hlůšková prožívá již třetí rok ve vězení a vypadá to, že se pomalu začíná smiřovat se svým osudem. V lednu 2018 ji na pákistánském letišti zadrželi celníci a v jejím kufru našli bezmála devět kilogramů heroinu.

Pašeračka pak několikrát změnila výpověď u soudu, a jelikož jí soud neuvěřil, dostala osm let a osm měsíců nepodmíněně.

Ihned po vynesení prvního rozsudku se Hlůšková odvolala, k druhému stání ale dodnes nedošlo a tamní úřady termín odvolacího soudu opakovaně zrušily. I když měla Tereza s výměnou právníka velké šance, dnes je vše zase jinak.

Velké naděje vkládala Tereza Hlůšková do svého posledního advokáta Saifa ul Malúka, světově proslulého odborníka, který své klientce nasliboval předčasnou svobodu.

„Po pečlivém prostudování případu Terezy Hlůškové a přípravě jejího odvolání věřím, že ji vrchní soud v Láhauru propustí na svobodu,“ sliboval Malúk. Nakonec ale zcela selhal, a aktuálně tedy pašeračku znovu obhajuje její bývalý právní zástupce Dogar.

Češka nyní s napětím čeká na další termín soudu, který může nastat během příštích týdnů či měsíců. Vánoce ale musela místo slíbeného domova znovu prožít ve studené cele. Tereza Hlůšková se nachází ve věznici se zvýšenou ostrahou, v zimě se teploty v celách pohybují na hranici snesitelnosti.

Jako vánoční dar proto pašeračka dostala od dozorců deku a kromě sladké rýže od spoluvězeňkyň se dočkala také dvou kusů oblečení. „Tereze bude od správy věznice předán dort, který nakrojí 25. prosince s ostatními ženami. Tyto Vánoce Tereza také dostane nové kalhoty a tričko,“ prozradil Blesku novinář Alí Aršád.

Na Štědrý večer se Hlůšková zúčastnila hodinové bohoslužby a na Boží hod ji čekal časný budíček. „25. prosince Tereza vstala v šest hodin ráno a v sedm hodin ráno ji čekala modlitba,“ popsal Aršád stejnému webu.

Zda se zadržená Češka v roce 2021 konečně dostane domů, nebo nakonec bude muset strávit za mřížemi celý zbytek trestu, je tedy stále ve hvězdách. Hlůšková se prý ale myšlenky na předčasné propuštění nevzdává a doufá v zázrak. Nechejme se tedy překvapit, jak její kauza nakonec dopadne...