Tereza Hlůšková se bojí o život: V cele mrzne a na 3500 lidí je jen jeden lékař

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková si v létě stěžovala na nesnesitelné podmínky ve věznici Koh Lakhpat, kde se teplota v celách šplhala ke čtyřiceti stupňům. To ale nevěděla, že zima bude ještě mnohem horší a bude se muset obávat o holý život!

Tereza Hlůšková už druhým rokem čeká na finální rozsudek v Pákistánu, kde ji zadrželi na letišti s téměř devíti kilogramy heroinu v kufru. Tereza však od začátku tvrdí, že je nevinná a stala se obětí spiknutí.

Tamní úřady bohužel verzi nevědomosti pašeračky příliš nevěří a žalobce bude u odvolacího soudu požadovat pro zadrženou Česku mnohem větší trest. Celkem hrozí Hlůškové pětadvacet let až doživotí.

Tuto variantu si ale nechce Tereza připouštět a upíná se na plané naděje, že se nakonec vše v dobré obrátí. Důvodů se radovat měla zatím skutečně pramálo, naopak se celá kauza protahuje, a nevypadá to, že by se mohla dostat domů dřív, než po uplynutí osmi let a osmi měsíců, což byl rozsudek u prvního soudu. To ale není největší problém, se kterým aktuálně Hlůšková bojuje, obává se totiž o své zdraví!

Hlůšková ve své vězeňské cele mrzne. V celém zařízení je jeden lékař

Srovnávat evropské věznice s tou v Pákistánu, by bylo asi jako dát vedle sebe hotel Hilton, a ubytovnu na periferii Ukrajiny. Zatímco v Evropě jsou podmínky víc něž nadstandardní, v Koh Lakhpat se o luxusu hovořit nedá.

Ženy jsou umístěné v celách po deseti a více, nemají žádné soukromí, postele jsou tvrdé a ani postel příliš nepřipomínají. Navíc, pro neposlušné vězně je zde dokonce mučící místnost.

Kromě toho se často vyskytují díky mizerným hygienickým podmínkám různé nákazy. Nejčastěji po věznici koluje žloutenka typu C, tuberkulóza, kožní infekce a není výjimkou ani HIV. Hlůšková ovšem poslední týdny řeší jiný problém, v noci málem umrzla a pro 3500 vězňů je v celém komplexu jediný lékař.

Hlůšková musela prosit o deku, v noci nemohla zimou ani spát

Ačkoliv je Pákistán teplá země, v zimě zde klesají teploty kolem nuly, a to se projevuje i ve vězeňských celách. Tam je během noci pouhých osm stupňů, což je pro bývalou modelku doslova utrpení.

Zoufalá Hlůšková celé noci nemohla spát a klepala se zimou, nakonec se jí ale dostalo zázračné pomoci. Česká pašeračka je ve věznici velmi oblíbená a jedna z dozorkyň jí proto věnovala deku.

Lepší dárek si Tereza nemohla přát, po dalším odložení její kauzy, jí obyčejná věc jako deka, vykouzlila úsměv na rtech. Obviněná se obávala zápalu plic či jiných nemocí od nachlazení. Dobře totiž ví, že je v celém vězení jediný doktor na 3500 vězňů! Jakékoliv zdravotní komplikace tak mohou končit smrtí, což si vězeňkyně uvědomují. Naštěstí v Láhauru nebývá zima dlouho, otázka ale je, jaké období je ve věznici horší. V létě zde totiž panují nesnesitelná vedra, díky kterým se šíří kožní infekce a další život ohrožující viry. Vidina budoucnosti je zatím pro pašeračku velice temná. Přes všechny útrapy ale Tereza nevdává a věří, že se dostane domů ke své rodině. Nezbývá, než vyčkat, jak se celá kauza bude dál vyvíjet, my ji pro Vás budeme dál sledovat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky