Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza prožívá muka: Krutá zrada blízkých a nekonečná bolest!

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia

Pašeračka Tereza už je v Pákistánu necelé dva roky. I když jí soud uložil trest na osm let a osm měsíců za pašování téměř devíti kilo heroinu, ona pořád věří v odvolání. Novou naději jí dává i to, že všechny její údajné komplice soud očistil.

Soud v pákistánském Láhauru zprostil viny Aftaba Anwera, který ji měl na tamní mezinárodní letiště vést. S kufrem plným heroinu se pak Tereza snažila projít kontrolou. Den předtím u něj měla strávit noc. Alespoň to se psalo ve spisu Terezina případu. Zmíněn je tam i početný gang, který se měl kolem Terezy motat a nějakým způsobem jí pomáhat.

Vinným ale nebyl uznán nikdo. Kromě Aftaba Anwera byl očištěn i Šoajb Hafíz. Realitní makléř měl Tereze zajišťovat ubytování. „Stojí za zmínku, že i když vyšetřovatel zanesl Šoajba Hafíze na seznam obviněných, u křížového výslechu před soudem nedokázal říct jméno jediného svědka, který by někdy viděl Terezu Hlůškovou v jeho autě nebo domě,“ uvedl tehdy podle Blesku soudce Šahzád Raza.

Tereza věří, že má naději

Soudce pak uvedl, že viny zprošťuje i řidiče. „Vyšetřovatel totiž uvedl, že se jméno Aftaba Anwera dostalo do vyšetřovacího spisu „na základě nedorozumění“. Anwer podle něj Terezu na letiště neodvezl,“ píše Blesk. Údajní členové gangu mají klid, ale Tereza je už téměř dva roky za mřížemi. Nepravomocný verdikt osm let a osm měsíců byl navíc vynesen až teď. Tereza věří, že odvolání dopadne dobře.

Kauzu momentálně soudí soudkyně Alia Neelum. Všechna stání na určitý čas odložila, jelikož ji zastihla strašlivá zpráva. Zemřel jí otec. Odročení jednání by se ale na samotném procesu nemělo projevit. Případ se i tak táhne už rok a tři čtvrtě.

Živila se jako luxusní společnice

Mladá pašeračka byla s téměř devíti kily heroinu ve dvojitém dně zavazadla zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru. Nejprve tvrdila, že o drogách v kufru nevěděla, později šla s pravdou ven. Hlavou celého gangu měl být Tárik, se kterým se podle pákistánských médií Tereza seznámila v Manchesteru. Ten jí nabídl, že jí pomůže prorazit po světě coby modelce, ale svůj slib nesplnil.

Tereza o jeho byznysu s drogami údajně věděla a sama už v minulosti pašovala. Se soudy ochotně spolupracuje a případ se tak vleče dost možná i kratší dobu, než by se vlekl za běžných okolností. Mladá pašeračka se taktéž přiznala, že se živila jako luxusní společnice.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky