Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza se raduje: Trest jí zkrátili o rok, více než půlku má za sebou

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková sice marně čeká na svůj odvolací soud, díky státním svátkům jí ale vláda již počtvrté snížila trest o tři měsíce. Pro pašeračku to znamená, že už má více než půlku pobytu ve věznici za sebou.

Tereza Hlůšková v lednu oslaví čtvrté výročí od svého zadržení v Láhauru. Tehdy ji na letišti prohledala policie a v jejím kufru našli bezmála devět kilogramů heroinu. U soudu dostala pašeračka osm let a osm měsíců a na odvolací soud čeká již tři roky.

Hlůšková zažívá poslední měsíce jedno zklamání za druhým, jelikož úřady opakovaně odsouvají její případ a zatím to nevypadá, že by se dostala ven, jak jí naslibovali právníci.

I přesto má ale Tereza důvod k radosti, díky státnímu svátku totiž došlo k dalšímu snížení jejího trestu.

Vláda pašeračce odpustila celý rok 

"U příležitosti svátku Eid Milad-un-Nabi vláda Pákistánu snížila tresty vězňů o tři měsíce. Netýká se to zločinů terorismu a nebezpečných kriminálníků," prozradil zdroj Blesku.

Nejedná se o první podobnou úlevu pro pašeračku Terezu, v minulosti došlo ke snížení původního rozsudku o devět měsíců. V součtu s nejnovější úlevou si už Hlůšková odseděla čtyři roky a devět měsíců, což je více než polovina vyměřeného trestu.

Vláda podobné úlevy vězňům navíc vyhlašuje pravidelně a je tedy možné, že během čekání na odvolací soud, ještě Tereze něco odečtou.

Jako oslava dort a sváteční speciality

Díky svátku mohla pašeračka Tereza oslavit své zkrácení trestu pořádně stylově. Svátek Eid Milad-un-Nabi je připomenutím narozenin proroka Muhammada a vězně tak čeká, dle informací Blesku, pohoštění v podobě dortu a svátečních specialit.

Pro Hlůškovou byl tento den příjemným zpestřením během čekání na odvolací soud, který je aktuálně stále v nedohlednu. Poslední termín stání byl zrušen a tentokrát byla drogová kauza odložena na neurčito, což není pro Terezu dobré znamení.

Zatím to vypadá, že Hlůšková Pákistán v blízké době rozhodě neopustí a sen o Vánocích s rodinou si letos může opět nechat zdát. 

Tereza H. touží po jediném, odejít z hrůzné věznice Kot Lakhpat

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky