Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza H.: Šance na návrat domů se hroutí, nad vodou ji drží konzulát

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková byla zadržena celníky s bezmála devíti kilogramy heroinu v kufru v lednu 2018. Pašeračka od té doby dělá vše proto, aby se z pákistánského vězení dostala domů. Jenže aktuálně se šance Češky dostat se domů blíží nule, nad vodou ji drží jen návštěvy pracovníka českého konzulátu.

Případ Terezy Hlůškové se táhne už několik let, zatím ale nedošlo k výraznému posunu. Pašeračka u prvního soudu dostala osm let a osm měsíců natvrdo, proti rozsudku se však ihned odvolala.

Čekání na druhé stání se ale neustále prodlužuje. Místní úřady odvolací soud Hlůškové opakovaně odložily, a vše navíc zkomplikovala pandemie covidu-19. 

V minulosti ale došlo k odkladu případu Terezy H. mimo jiné kvůli obřímu výpadku dodávek elektřiny, stávce soudců nebo konání kriketového turnaje! Bývalá modelka věřila, že se dostane domů za rodinou už před rokem. Poslední týdny to ale vypadá, že si bude muset trest odsedět v plné výši.

Šance Terezy Hlůškové na předčasné propuštění se stále zmenšují

Ačkoliv Hlůšková od začátku kauzy tvrdí, že je nevinná, její vyhlídky na předčasný návrat domů se každým dnem zmenšují. Tereza stále čeká na termín odvolacího soudu.

„Termín nebyl dosud stanoven,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová pro web TN.cz.

Že je situace špatná, potvrdil i nový právník Hlůškové. Ten rodině vzkázal, že nezbývá než se za ni modlit. Soud totiž nedávno smetl ze stolu další návrh na odvolání, a tak se pašeraččiny růžové vyhlídky postupně rozplývají před očima.

Styk s rodnou řečí má pašeračka jen díky návštěvám z konzulátu

Tereza Hlůšková je v pákinstánském vězení dlouhodobě odříznutá od světa a o to více oceňuje, že díky návštěvám pracovníka českého konzulátu si může alespoň popovídat ve své rodné řeči.

„Zaměstnanec Honorárního konzulátu ČR v Láhauru ženu navštěvuje pravidelně, z prostředků zasílaných její rodinou jí obstarává nákupy, především potravin a hygienických potřeb. Shodou okolností se za ní vypravil tento čtvrtek,“ potvrdila informaci mluvčí Zuzana Štíchová.

Advokát dle informací Blesku podal před měsícem další žádost k pákistánskému vrchnímu soudu, v níž požaduje propuštění své klientky na svobodu a zrušení jejího trestu. Je to jeden z úplně posledních prostředků, které právník má, poté co bylo Tereze zamítnuto i nedávné poslední odvolání.

Jak případ Češky dopadne, je v rukách místních úředníků, kteří již několikrát dokázali, že Tereze zrovna dvakrát nefandí. Samotná Hlůšková už se smiřuje s tím, že za svou chybu bude muset odpykat celou délku původního trestu, tedy téměř devět let. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky