Tereza Hlůšková prožívá už poněkolikáté stejný scénář. Čtvrteční termín odvolacího soudu, který byl pro pašeračku zcela zásadní, byl zrušen. Zadržená Češka přitom na tento den čekala přes dva roky.

Hlůškovou zadržela policie před třemi lety na letišti v Láhauru a v jejím kufru našla bezmála devět kilogramů čistého heroinu. U soudu dostala Tereza osm let a osm měsíců a proti rozsudku se ihned odvolala.

Od té doby vystřídala pašeračka několik právníků a právě nejnovější zástupce Navíd Básir, který je špičkou ve svém oboru, měl být její vstupenkou na svobodu. Vše ale dopadlo jinak.

Hlůšková byla zabalená na odlet domů, vlastnoručně ušité šaty nakonec neoblékla

Tereza Hlůšková vkládala do odvolacího soudu obrovské naděje. Dokonce si kvůli této příležitosti sama ušila róbu, ve které chtěla odjet za svou rodinou do Česka.

„Tereza si zabalila věci a rozloučila se se svými spoluvězeňkyněmi. Doufá, že se brzy dostane domů. Navrhla si krásné šaty, které si chce vzít při zvláštní příležitosti. Chce v nich opustit brány věznice,“ sdělil Blesku pákistánský novinář Alí Aršád.

V den soudu se ale Hlůšková dozvěděla zdrcující zprávu, její odvolací soud byl zrušen, a to bez náhradního termínu. To může pro Terezu znamenat další dlouhé měsíce ve vězení.

Česká pašeračka zůstává ve vězení, čekat může další týdny i měsíce

„Odvolání Terezy nebylo možné znovu vyslechnout. Vrchní soud v Láhauru opět zrušil odvolací harmonogram. Odvolání Terezy bylo odročeno na neurčito. Tereza zůstane v pákistánském vězení,“ řekl zmíněnému webu Alí Aršád.

Důvodem zrušeného soudu má být zaneprázdněnost soudců Málika Šehzáda Chána a Vahída Chána.

Jelikož Hlůšková nedostala nový termín, na odvolací soud může v děsivé věznici Koh Lakhpat čekat další týdny, spíše měsíce. To s její psychikou nejspíš zamávalo, jelikož věřila, že tentokrát bude stát štěstí na její straně. Případ nejsledovanější vězeňkyně tak zůstává i nadále otevřený.