Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza: Nečekaný podraz od právníka, k soudu vůbec nedorazil

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková vložila všechny své naděje do slavného právníka Saif ul Malúka, který ji měl v úterý obhajovat u odvolacího soudu. Místo radosti se ale pašeračka dočkala dalšího velikého zklamání, její obhájce k jednání vůbec nedorazil!

Tereza Hlůšková zažívá jedno zklamání za druhým. Pár dní před soudem se pašeračka rozhodla vyměnit svého advokáta za slavného Saif ul Malúka, toto rozhodnutí se jí ale příliš nevyplatilo. Češka by ráda zvrátila verdikt osm měsíců a osm let nepodmíněně, který dostala za pašování drog. U sebe v kufru měla tehdy bezmála devět kilogramů heroinu.

Malúk už v minulosti případ Hlůškové řešil, kvůli jeho časové vytíženosti se však Tereza nakonec rozhodla dát šanci jinému zástupci. Při nedávné návštěvě ve věznici se slavný právník s Češkou znovu domluvil na spolupráci.

Hlůšková kvůli němu dala vyhazov též vyhlášenému Navídu Básirovi a věřila, že Malúk bude ten, kdo ji dostane co nejdříve na svobodu. Jenže vše zase dopadlo jinak.

Malúk se k soudu nedostavil, prý měl jiný naléhavý případ

Saif ul Malúk je vyhlášeným právnickým esem, to ale přináší jeho klientům jisté nevýhody, jak poznala na vlastní kůži Tereza Hlůšková. Pašeraččin advokát k odvolacímu soudu dle informací Blesku vůbec nedorazil.

Na termín přitom čeká Hlůšková už od začátku roku 2019 a celkem čtyřikrát byl z různých důvodů odložen. Tentokrát naštěstí náhradní datum připadá už na 14. července, a pokud Malúk dorazí a soudci nebudou mít příliš mnoho práce, mohlo by konečně dojít k projednání celé kauzy.

Ačkoliv se věci nedějí úplně podle plánů a očekávání Hlůškové, pomalu se jí blýská na lepší časy. Ve vězení se údajně sešla s velvyslancem České republiky v Pákistánu, který jí přinesl dobré zprávy.

Hlůšková má podle svého bývalého právníka veliké naděje na předčasné propuštění

Podle pákistánského novináře Alího Aršáda, který je v kontaktu s výše zmíněným webem,  dorazil šéf českého zastupitelského úřadu za Terezou a probíral s ní její problémy a naděje, které vkládá do odvolacího soudu.

„Velvyslanec se zadrženou Češkou probral varianty dalšího možného vývoje a postupu,“ potvrdila Blesku mluvčí českého ministerstva zahraničí Eva Davidová.

I kdyby Hlůšková u odvolacího soudu neuspěla, její šance na předčasné opuštění věznice Koh Lakhpat jsou prý veliké. Jeden z pašeraččiných bývalých advokátů tvrdí, že by se mohla na svobodu dostat do dvou let už proto, že se jedná o ženu. Na rozuzlení kauzy si ale budeme muset ještě minimálně další dva týdny počkat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU