Terezu Hlůškovou zadrželi celníci v roce 2018 na letišti v Láhauru a v jejím kufru našli bezmála devět kilogramů heroinu.

Pašeračka sice tvrdila, že jí drogy někdo do zavazadla podstrčil, protože ale několikrát změnila svou výpověď, této verzi nakonec tamní soud neuvěřil, a poslal ji na osm let a osm měsíců natvrdo!

Proti rozsudku se Češka ihned odvolala, jenže nemá zatím příliš štěstí. Kauzu úřady opakovaně odkládají a celkem třikrát došlo ke zrušení již domluveného soudu. Nyní se po dlouhých letech mlčení Hlůšková ozvala do Čech a odhalila vše, o čem se dodnes jen spekulovalo!

Tereza Hlůšková před pár dny zaslala dopis do redakce deníku Blesk a rozhodla se objasnit pár věcí týkajících se její kauzy, například proč vystřídala již několik právních zástupců.

"Můj první právník je lhář, který se nestyděl si vzít několik tisíc euro od mé rodiny a poté mi dělat nechutné návrhy, za což jsem jej vyhodila," vysvětluje Hlůšková a dodává, že ačkoliv pro ni Čaudhrí Džavád Zafar pracoval pouhý měsíc, její rodiče již investované peníze nikdy neviděli!

Druhý v řadě právníků byl Ašgar Dogar, kterého ale vyhodila jeho klientka poté, co dostala rozsudek téměř devět let, časem ale situaci prý přehodnotila. "Udělal, co mohl, mohlo být hůř," tvrdí Tereza ve svém dopise.

Poté se Hlůšková spojila se světově proslulým Saifem Ul Malúkem, do kterého vkládala obrovské naděje, ten už pro ni ale také nepracuje.

Saif Ul Malúk sliboval Hlůškové veliké věci, dokonce sebevědomě tvrdil, že jeho klientka bude letos na Vánoce doma. I v něm se ale pašeračka zklamala.

"Vzala jsem pana Malúka, protože mi jej poradila jedna nejmenovaná česká novinářka, se kterou jsem byla v kontaktu. Bohužel mi neřekla, že pan Malúk nedělá drogové případy, zabývá se rouháním," tvrdí zadržená Češka, která se proto vrátila ke svému bývalému zástupci Dogarovi!

I když jsou aktuálně šance Hlůškové velmi malé, ve svém dopise Blesku se svěřila, že nikdy nepřestane doufat, ale počítá s tím, že možná dorazí domů až za pět let!

"Rodině posílám dopisy denně a oni mi každý týden posílají dopisy, odpustili mi a doufám, že se brzy shledáme," věří Hlůšková v dobrý konec.

"Na závěr chci říct, že každý dělá chyby, což je sice klišé, ale něco na tom je. Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat domů. Jestli to bude příští rok, nebo za zbývajících pět let, nevím. To teď záleží na Dogarovi. Mě stále naděje neopouští!" uzavřela pašeračka psaní plné emocí.

Jelikož se soudy táhnou již déle než dva roky, může se opravdu stát, že si nakonec Tereza odsedí trest v plné výši. Vše nyní záleží na místních úřadech, které jsou ale podle všeho velice vytížené, což mediálně známé vězeňkyni nehraje příliš do karet...