Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza mění taktiku: Chce se z vězení dostat za každou cenu

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza Hlůšková si zatím odseděla dva roky ze svého trestu, celkem je v Pákistánu už třetím rokem. Pašeračka se naděje na svobodu navzdory různým překážkám rozhodně nevzdává, po neúspěšných pokusech o získání termínu u odvolacího soudu se rozhodla změnit taktiku.

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci v roce 2018 na letišti v Láhauru a v jejím kufru našli téměř devět kilogramů heroinu. Češka sice od začátku svou vinu v pašování drog odmítá, přesto ale dostala od soudu přísný trest, osm let a osm měsíců „natvrdo“.

Z celkového trestu si Hlůšková odseděla už dva roky, neustále ale dělá vše pro to, aby se z Pákistánu mohla vrátit do Česka za svou rodinou.

Úřady ale nejdou Tereze zrovna vstříc, její odvolací soud se odkládá už více než rok, a kvůli pandemii koronaviru může na druhý termín stání čekat další dlouhé měsíce, v horším případě roky. Proto se vězeňkyně opět rozhodla změnit právníka.

Hlůšková má na právníky smůlu

Tereza Hlůšková nemá s pákistánskými právníky zrovna nejlepší zkušenost. První, kdo se snažil ji obhájit, byl Čaudhrí Džavád Zafar, ten ale po měsíci dostal od Češky vyhazov. „Můj první právník je lhář, který se nestyděl vzít si několik tisíc eur od mé rodiny a poté mi dělat nechutné návrhy, za což jsem jej vyhodila,“ přiznala tehdy Blesku pašeračka.

Případu se následně ujal Ašgar Dogar, jenže právě s jeho obhajobou dostala Hlůšková tvrdý verdikt téměř devíti let nepodmíněně, za což svého právního zástupce vyhodila.

Hlůšková se pak obrátila na třetího obhájce, Saifa ul Malúka. Malúk je sice v zemi právnická hvězda, jak se ale ukázalo, není specialistou na kauzy spojené s drogami, a proto se Tereza rozhodla opět oslovit Dogara. „Udělal, co mohl, mohlo to dopadnout hůř,“ přiznala zpětně. 

Bohužel ani Ašgar Dogar nebyl jako právník příliš úspěšný. Po mnoha měsících nedokázal své klientce zařídit odvolací soud, a proto se i s ním Tereza před pár dny rozloučila.

Nový obhájce pašeračky je specialista na drogové případy

Po třech letech v otřesných podmínkách vězení Koh Lakhpat Tereza Hlůšková nemyslí na nic jiného, než že se chce co nejdřív dostat domů a znovu se setkat se svými rodiči.

Proto volbu čtvrtého právníka nepodcenila. Pašeračka začala spolupracovat s drogovým právníkem Navídem Básirem, který má s podobnými případy bohaté zkušenosti a slibuje jí konečně posun celého případu.

Aktuálně Hlůškové nezbývá než vyčkávat, zda bude Básir úspěšný a podaří se mu dosáhnout termínu odvolacího soudu, na který čeká dlouhé měsíce. V nedávném dopisu pro Blesk ale Češka napsala, že i když bojuje ze všech sil za své propuštění, je smířená i s variantou, že si trest odsedí v plné výši. „Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat návratu domů,“ tvrdí odhodlaně. Necháme se tedy překvapit, jak tato zapeklitá kauza nakonec dopadne.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky