Tereza Hlůšková je v Pákistánu od ledna 2018. Tehdy ji na letišti v Láhauru zadrželi celníci a v jejím kufru objevili téměř devět kilogramů heroinu. Pašeračka byla ihned zatčena a u soudu, na který čekala přes rok, dostala bezmála devět let nepodmíněně.

Proti rozsudku se Hlůšková ihned odvolala, na druhé stání ale marně čeká už dva roky, a k odložení její kauzy došlo již celkem čtyřikrát.

S pašeračkou to jeden čas nevypadalo dobře, její právní zástupci pro ni nedokázali vybojovat slyšení u soudu, a proto Tereza vystřídala několik právníků, než se na ni konečně usmálo štěstí.

Tereza chtěla jít k soudu se dvěma právníky, nakonec ji bude hájit jen hvězda Saif ul Malúk

17. června měla Tereza Hlůšková konečně dostat prostor, aby vysvětlila své činy, a dozvědět se, zda ji soud propustí domů za rodinou. Jenže kvůli zaneprázdněnosti soudců se nedostala na řadu.

V minulosti čekala Hlůšková na náhradní termíny týdny i měsíce, tentokrát má ale nové eso v rukávu. Jejího případu se ujal proslulý advokát Saif ul Malúk, který má s drogovými kauzami bohaté zkušenosti. Díky němu stane bývalá modelka před soudem již 29. června 2021.

Malúk poprvé navštívil Terezu ve věznici v den, kdy byl zrušen její poslední odvolací soud, a přislíbil jí pomoc. Původně měl pašeračku hájit Navíd Básir, později se však rozhodla, že najme oba slavné právníky. Před pár dny ale Hlůšková opět změnila taktiku, Básirovi se omluvila, a mluvit za ni nakonec bude pouze Malúk.

Tereza plní přání svého otce, ten zaplatil slavnému advokátovi balík

Podle informací deníku Blesk měl otec Terezy Hlůškové předem zaplatit za služby Saifa ul Malúka a přál si, aby jeho dceru hájil pouze on. Pašeračka se rozhodla, že svého otce poslechne, a se svým bývalým právníkem se rozloučila, jak informoval pákistánský novinář Alí Aršád.

Není divu, že rodiče Hlůškové vkládají do Malúka všechny naděje. Advokát se proslavil obhajobou křesťanky jménem Asia Bibi, odsouzené v Pákistánu za rouhání k trestu smrti. Soud ji po Malúkově proslovu zcela zprostil obvinění.

Tereza se nyní modlí, aby nedošlo k nečekaným změnám a ona se po dvou letech čekání dostala k odvolacímu soudu. Hlůšková si dobře uvědomuje, že je to její poslední možnost, jak se dostat na svobodu. Pokud by totiž soudce potvrdil původní verdikt, nezbývalo by jí než zůstat v Pákistánu dalších šest let. Necháme se tedy překvapit, zda bude mít štěstí a s pomocí hvězdného právníka konečně dosáhne svého snu o opuštění věznice Koh Lakhpat.