Pašeračka je za zdmi pákistánské věznice už dva roky. V lednu 2018 se na mezinárodním letišti v Láhauru pokusila propašovat téměř devět kilo heroinu. Z letiště chtěla odletět do Spojených arabských emirátů a posléze do Irska. Po zadržení celníky byla poslána do vězení a následně byla nepravomocně odsouzena na osm let a osm měsíců.

Bezprostředně po zadržení vytrvale tvrdila, že je nevinná. Kila heroinu jí prý do dvojitého dna kufru někdo nastrčil. O propuštění usiluje celkem marně. Zatím se ničeho nedovolala. Zachránit ji mohla pandemie koronaviru, kdy se pákistánské úřady rozhodly masově propouštět vězně kvůli zamezení šíření.

Kvůli pandemii koronaviru Tereze zkrátili trest

Věznice jsou přeplněné a ven by se měly v budoucnu dostat tisíce trestanců. Pouze však ti, kteří mají nízké tresty. „Po rozhodnutí Nejvyššího soudu Tereza již nemůže požádat o kauci,“ řekl pákistánský novinář Alí Aršád pro Blesk.cz.

Bývalá luxusní společnice má tedy smůlu. Kvůli koronaviru se ale přeci jen dostane ven o něco dřív, i když oproti skoro devíti letům, které má za mřížemi strávit, je to v podstatě zanedbatelné. Trest jí byl snížen o dva měsíce.

Rozsudek zní osm let a osm měsíců

Od doby, co je pašeračka v cele, se snaží dostat ven. Jednání o jejím odvolání proti rozsudku soudu nižší instance proběhlo už několik. Některé však proběhnout nestačily. Podle Blesku na ni soud neměl čas.

„Soudci vyslechli 5 případů. Jejich projednávání trvalo dlouho a dříve než došlo na Terezin případ, byli nuceni zasedání odvolacího senátu ukončit,“ řekl webu zdroj z Pákistánu.

Dva roky ve vězení jí vzaly krásu

Půvabná pašeračka strávila ve vězení již druhé Vánoce a celou dobu intenzivně myslela na svojí rodinu. Emoce pracovaly na 100% a ona je zkrátka nezvládla. Dle spoluvězenkyň přestala úplně chodit na procházky a jen plakala. Zatím si podle všeho za katrem ještě pobude.

Celým jménem Tereza Hlůšková se narodila v roce 1996 v Uherském Hradišti. Do Pákistánu prý opakovaně létala za modelingem. Následně se při obhajobě své osoby oháněla tím, že tam chtěla studovat Islám. Postupně však vycházelo najevo, že se živila jako prostitutka.

Dříve si užívala peněz a teď...

Roli v Terezině životě hrála také kamarádka Simona, která s ní trávila většinu času. Dívky spolu dokonce pracovaly v domě lásky ve Švýcarsku. Poté, co Terezu zavřeli, od ní dala Simona ruce pryč a ještě ji pomluvila. To o pravém přátelství moc nesvědčí.