Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza zůstala jako opařená: Soudce k jejímu případu vůbec nedorazil

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Měl to být den, kdy konečně Tereza Hlůšková opustí hrůznou věznici Kot Lakhpat. Scénář ale proběhl úplně jinak. Pašeračka se svého odvolacího soudu opět nedočkala.

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci v lednu 2018 na pákistánském letišti a při běžné kontrole v jejím kufru nalezli bezmála devět kilogramů heroinu.

Za pašování obrovského množství drogy dostala Hlůšková u soudu osm let a osm měsíců a proti rozsudku se ihned odvolala.

Na druhé stání čeká Tereza zoufale už od roku 2019 a zatím to nevypadá, že se by se ho v blízké době dočkala. Místní úřady totiž její případ již popáté odložili!

Právník Hlůškové věštil svobodu, nakonec ale Tereze opět zbyly jen oči pro pláč

Hlůšková do odvolacího soudu vkládá veškeré naděje. Ačkoliv jí první soudce napařil skoro devět let ve vězení, Tereza stále doufá, že u druhého stání k ní budou vstřícnější.

Nový právník Asghar Dogar, který nabídl vzít případ zcela zdarma, sliboval své klientce svobodu, vše se ale opět zkomplikovalo.

Česká pašeračka už podobné zklamání zažila uplynulé roky čtyřikrát a ani minulý týden pro ni bohužel nedopadl tak, jak předpokládala. Ani špičkový právník této situaci nemohl zabránit.

Dva roky odkládání případu, Tereza je na dně

V minulosti byl případ Hlůškové opakovaně odkládán z různých důvodů, od nepřítomnosti soudců, státní svátky nebo kvůli bizarní souhře náhod, kdy se u soudu sešli dva právníci pašeračky současně a nikdo nevěděl, kdo ji bude zastupovat.

Ani po více než dvou letech čekání se ani tentokrát Tereza slyšení nedočkala. "Terezino odvolání opět nebylo projednáno. Jednání nemohlo proběhnout, protože soudce  Ali Baqir Najafi nebyl přítomen. Terezin právník Dogar a státní zástupce se dostavili. Jednání bylo odročeno na 4. října vzhledem k absenci soudce," sdělil Blesku zdroj z Pákistánu.

Pro zadrženou Češku byla tato informace zdrcující, jelikož věřila, že se konečně dostane z vězení domů za rodinou. Místo toho ale přišla další studená sprcha. K velikému štěstí dostala Hlůšková náhradní termín soudu už na začátek října. Zda ale skutečně soud proběhne, je skutečně ve hvězdách. Pokud budou úřady i nadále odkládat případ pašeračky, je možné, že si dříve odsedí celý trest. Už nyní má téměř polovinu za sebou...

Hlůšková chtěla být modelkou, nakonec ale skončila jako světově známá pašeračka.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU