Tereza Hlůšková po více než třech letech v pákistánském vězení stále věří, že se jí podaří přesvědčit místní soudy a dostane se zpět do rodné země.

Českou rodačku chytili v roce 2018 na letišti bezmála s devíti kilogramy heroinu v kufru, a u soudu dostala osm let a osm měsíců nepodmíněně. Od té doby se snaží rozsudek zvrátit, zatím ale neúspěšně.

Hlůšková už vystřídala celkem čtyři právníky, její aktuální zástupce Navíd Básir je expertem na drogové kauzy, a Tereza věří, že právě on jí konečně pomůže z vězení ven. Jenže úřady už několikrát odmítly její odvolání a čekání na svobodu je pro pašeračku čím dál náročnější.

Tereza Hlůšková je psychicky na dně, svátky snáší nejhůř

Věznice Koh Lakhpat rozhodně není příznivé místo. V létě zde panují nesnesitelná vedra, a kvůli tomu se mezi vězni šíří různé kožní nemoci. V zimě naopak teploty v celách klesají na pouhých pár stupňů, zadržení ale mají k dispozici jen tenkou deku.

V pákistánském pekle je Tereza Hlůšková už přes tři roky a právě svátky jsou pro ni nejtěžším obdobím.

Pašeračce velice schází její rodiče, se kterými se od svého zadržení neviděla, a tak celé Velikonoce proplakala.

Pašeračka našla ve vězení nečekanou oporu

„Tereza během velikonočních oslav plakala,“ řekl Blesku novinář Alí Aršád. Hlůškové prý zvedla náladu jedna ze spoluvězeňkyň, se kterou se spřátelila.

„Její nová kamarádka Sadaf ji ale povzbudila a dodala jí kuráž,“ prozradil Aršád. Kvůli smutku neměla Tereza hlad, a tak si oslavy Velikonoc neužila, i když dostala nečekanou nadílku.

„Od dozorce věznice dostala speciální jídlo, byly to nějaké sladkosti a kuřecí maso,“ dodal novinář. Hlůšková se velice upíná na svého nového advokáta a věří, že díky němu bude konečně moct hrůznou věznici opustit. To ale může trvat další dlouhé měsíce.