Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza září štěstím. Svitla jí šance na návrat do Česka

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Pašeračka Tereza Hlůšková nedávno „oslavila“ třetí rok v pákistánském vězení, konečně se ale objevilo světlo na konci tunelu. Po dlouhých měsících čekání získala zadržená Češka termín svého odvolacího soudu.

Pašeračku Terezu Hlůškovou zadrželi celníci na pákistánském letišti v roce 2018 a v jejím kufru nalezli bezmála devět kilogramů čistého heroinu.

Ačkoliv Češka od začátku tvrdí, že s drogami nemá nic společného, soudce jejím slovům neuvěřil, a dal jí osm let a osm měsíců nepodmíněně.

Proti rozsudku se Hlůšková ihned odvolala, ale tamní úřady její žádosti o další stání už více než dva roky buď zamítají, nebo přesouvají. 

Pašeračka Tereza má důvod k radosti, výměna právníka se jí vyplatila

Česká pašeračka neměla v minulosti zrovna štěstí na právníky. První ji podvedl, druhý zase nebyl schopný dosáhnout termínu u soudu a ani třetí nebyl ve své práci zrovna úspěšný.

Kvůli zkušenostem z minulosti Hlůšková výběr nového právníka nepodcenila, zastupuje ji místní odborník na drogové případy.

„Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila. Nyní vkládá naděje na propuštění do Navída Básira,“ řekl na konci roku Blesku novinář Alí Aršád. A věci se skutečně začaly po dlouhých měsících hýbat.

Čekání Hlůškové skončilo, u soudu stane už za dva měsíce

Po více než dvou letech čekání má Tereza Hlůšková opravdu důvod k radosti. Navíd Básir jí zařídil vytoužený termín u soudu, který proběhne už za dva měsíce.

Pokud by se pro zadrženou Češku vše vyvíjelo dle ideálního scénáře, letní prázdniny už by mohla trávit se svými rodiči. 

„Vrchní soud oznámil Tereze během koronavirové pandemie velké zprávy. Terezino čekání skončilo. Tímto vás informujeme, že případ Tereza Hlůšková vs. stát je stanoven soudem na 17. června 2021,“ oznámil podle Blesku nečekanou novinku zdroj z Pákistánu. Soudu bude předsedat soudkyně Alia Neelumová, jedná se celkem o čtvrtý pokus Hlůškové dostat se k odvolacímu soudu. 

I když je Tereza z vývoje situace nadšená, stále nemá vyhráno. Soudkyně totiž může její žádost o předčasné propuštění smést ze stolu a co hůř, trest dokonce zvýšit. Pašeračce tak nezbývá než se modlit a věřit, že se nad ní v soudní síni smilují. Hlůšková je ale dle svých slov smířená i s variantou, že se domů dostane až po uplynutí původního verdiktu. „Chci říct, že každý dělá chyby, což je sice klišé, ale něco na tom je. Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat návratu domů. Jestli to bude příští rok, nebo za zbývajících pět let, nevím. Mě stále naděje neopouští!“ napsala na podzim.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky