Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tereza H. v slzách: V Pákistánu stráví minimálně další rok, hrozí jí 10 let

Tereza H.
Tereza H.
Zdroj: Profimedia
Tereza H.

Tereza H. má opět veliké problémy. Místo šťastného návratu do rodné země čekají pašeračku další soudy. Celní správa podala odvolání proti rozsudku o propuštění Češky a chtějí navýšit její trest. Podle místního zdroje může trvat i rok, než padne rozhodnutí.

Tereza H. letošní Vánoce se svou rodinou neoslaví. Češku zadrželi v roce 2018 na letišti v Láhauru a v jejím kufru našli 8,8 kilogramů heroinu. U soudu dostala pašeračka osm let a osm měsíců.

Po nekonečně dlouhém odkládání odvolacího soudu se Tereza H. dočkala 1. listopadu osvobozujícího verdiktu. Radost z propuštění ale netrvala dlouho, jelikož se proti rozsudku odvolali celníci, kteří navíc požadují pro pašeračku vyšší trest.

Podání stížnosti velice zkomplikovalo celou kauzu Terezy. Místní úřady totiž postupují velice pomalu a vytoužená cesta domů se Češce může pořádně protáhnout.

Minimálně další rok v Pákistánu

"Celní správa chce pro Terezu minimálně desetiletý trest," informoval zpravodaj Expresu, který je obeznámen s detaily kauzy.

I když muž tvrdí, že větší šanci u nejvyššího soudu bude mít nejspíše Tereza H., pro pašeračku to s největší pravděpodobností znamená minimálně další rok strávený v Pákistánu.

"Může to být opravdu dlouhý proces. Odhaduji, že to bude trvat klidně celý rok, než nejvyšší soud rozhodne," dodal zdroj. 

Celníci nové důkazy nemají, Tereza chce zpět svůj pas

Ačkoliv celníci zprvu tvrdili, že mají proti Tereze H. nové důkazy, nakonec se ukázalo, že hodlají pouze napadnout osvobozující verdikt pro pašeračku.

"Celní správa má v plánu dokázat, že vrchní soud detailně neprozkoumal původní důkazy. Chtějí je předložit znovu," vysvětlil zdroj.

Podle informací Blesku Tereza neztrácí čas a mezitím se sama obrátila na soud s žádostí o vrácení dokladů a osobních věcí, které jí celní správa zadržuje. "Tereza o věci požádala prostřednictvím svého právníka Saifúla Malúka," sdělil informátor. K celé věci se nyní mají vyjádřit celníci a až poté bude soud o vydání věcí rozhodovat. Za Terezu H. bude hvězdný advokát bojovat sám, jeho klientka zůstává bezpečně ukrytá v Islámábádu, jelikož jí stále hrozí útok od drogové mafie, proti které vypovídala.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky