Tereza H. na svůj den D čekala bezmála čtyři roky, nejspíš si ho ale představovala jinak. Prvního listopadu ji soud díky skvělému zastoupení hvězdného právníka Saif Ul Malúka zprostil obvinění z pašování drog.

V roce 2018 zadrželi celníci Terezu H. na letišti a v jejím kufru nalezli téměř devět kilo heroinu. U soudu pak dostala drsný trest osm let a osm měsíců natvrdo. Na odvolací soud pak čekala pašeračka za mřížemi dlouhé měsíce, než se její kauza konečně začala řešit.

Cesta za svobodou ale není zdaleka tak jednoduchá, jak si Tereza představovala. Nejprve místním úředníkům trvalo téměř tři týdny vystavit potřebné dokumenty, aby mohla Češka opustit věznici a ani poté si příliš nepolepšila.

Zadržení pasu a převoz do úkrytu

Terezu H. po propuštění ihned převezli na tajné místo, jelikož panovaly obavy, že by mohl drogový gang usilovat o její život. V úkrytu měla Češka vydržet jen pár dní, než jí vrátí pas a osobní věci, k tomu ovšem nedošlo.

Když se snažil advokát Češky věci vyzvednout, celníci mu je odmítli vydat. "Sajfúl Malúk šel na celnici pro Terezin pas a další osobní věci. Nebyly mu však vydány," uvedl zdroj Blesku s tím, že se prý podle celní správy musí Tereza obrátit na soud. Bez soudního příkazu se aktuálně ke svým dokladům nedostane a tudíž nemůže opustit zemi. Její kauza se navíc s největší pravděpodobností znovu vrátí před soud.

"Případem se může nyní zabývat Nejvyšší soud. Vzhledem k tomu, že se jedná o soudní řízení mezi jiným státem a soukromou osobou, která si nepřeje, aby zastupitelský úřad informoval o jejím případu, nebudeme k němu sdělovat žádné podrobnosti," vysvětlila tisková mluvčí Ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Asghar Dogar chce po Tereze H. svůj honorář a vyhrožuje soudem

Dogar hrozí Tereze další žalobou: Chce své peníze

Od doby, co Terezu H. převezli na tajné místo, o ní nikdo nemá žádné zprávy. "Nesmí za ní ani její právník. Pokud něco chce, musí jí zavolat," sdělil zdroj Expresu. Zatímco Saif Ul Malúk situaci Terezy respektuje, její druhý advokát Asghar Dogar zuří, jelikož mu pašeračka dluží peníze.

"Tereza mu má dlužit za jeho služby asi 600 liber (18 145 korun, pozn. red.). Snažil se ji od soboty několikrát kontaktovat přes ambasádu, ale ona s ním zatím vůbec nekomunikuje. Pokud mu Tereza nezaplatí, bude to řešit právní cestou," dodal zvláštní zpravodaj z Pákistánu.

Dogar přitom v minulosti své služby Češce nabídl zdarma, jelikož si na mediálně známém případu chtěl postavit hvězdnou kariéru. Nyní ale otočil a hodlá honorář za své služby vymáhat soudně, což je pro Terezu další nepříjemnost. Ačkoliv rodačka z Uherského Hradiště věřila, že letošní Vánoce konečně oslaví s rodinou, zatím to tak rozhodně nevypadá. Pokud bude osud k ex společnici krutý, čeká ji návrat za mříže. Vše ale ukáží příští dny a týdny.

Tereza H. měla svobodu na dosah ruky, vše se ale zkomplikovalo

Související články