Terezu H. zatkli v roce 2018 na letišti v Láhauru a v jejím kufru našli téměř devět kilogramů heroinu. Po roce a čtvrt se dočkala Češka verdiktu, soud ji poslal na osm let a osm měsíců natvrdo, proti čemuž se Tereza ihned odvolala.

Čekání na druhé stání trvalo další dva roky a prvního listopadu se rodačka z Uherského Hradiště konečně dočkala své vytoužené propustky na svobodu. Cesta ven ale nebyla zrovna jednoduchá. Tereza H. po soudu čekala dalších dvacet dní, než konečně opustila brány drsné věznice Kot Lahkpat.

Následně museli osvobozenou pašeračku převést na tajné místo, jelikož jí hrozil útok od drogového gangu, proti kterému vypovídala. Další problém pak nastal u vydávání osobních věcí. Celníci odmítli Češce vrátit pas a ona proto nemohla odletět domů. Podle nejnovějších informací se ale podařilo Tereze Pákistán tajně opustit!

Padělané listiny

"Dnes (v pondělí pozn. redakce) u soudu pronesl právní zástupce celníků Ali Aftab šokující tvrzení. Podle něj Tereza opustila zemi," uvedl zdroj Blesku překvapivou novinku.

Oba advokáti Terezy H. měli podle webu požádat oficiálně o vydání jejího pasu, v žádosti ale údajně nebyl podpis klientky.

Listiny, které předložili Saif Úl Malúk a Asghar Dogar, jsou tak podle celníků padělané. Strážci hranic prý tvrdí, že pašeračka byla propuštěna ze země na speciální žádost pákistánského ministra zahraničí. Z této informace byli podle stejného zdroje oba právníci více než překvapeni.

Tajný útěk domů?

Na veškeré informace týkající se kauzy Terezy H. je uvalené embargo a proto ani ministerstvo zahraničí nechce její údajný návrat do rodné země komentovat.

"Informaci o tom, že by česká občanka Pákistán opustila, potvrdit nemůžeme. Platí, že s ohledem na přání rodiny i bezpečnost naší občanky nebudeme k případu sdělovat konkrétní informace, které se týkají jejího přesunu do ČR," uvedl tiskový mluvčí Jakub Augusta.

Pokud se skutečně dostala Tereza domů, vyhnula by se tím dlouhým tahanicím s celní správou i dalším soudům, které mohly trvat roky. Česká republika už svou občanku zpět do Pákistánu nevydá, takže si může bývalá pašeračka konečně oddechnout, pokud jsou ovšem zprávy pravdivé.

Tereza H. prý letos konečně bude na Vánoce s rodinou