Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tereza H. žádá soud o osobní věci: Kromě pasu jí zadržují mobil i zlaté šperky

Tereza H.
Tereza H.
Zdroj: Profimedia
Tereza H.

Tereza H. stále čeká v Pákistánu na utajovaném místě a doufá, že soud co nejdříve rozhodne o vydání jejích osobních věcí. Celníci zadržují Češce nejen doklady, ale také mobilní telefon či šperky. O osudu pašeračky by měl rozhodnout dnešní den.

Terezu H. zadrželi celníci v roce 2018 na pákistánském letišti a v jejím kufru našli šokující množství heroinu. Češka u sebe měla téměř devět kilo čisté drogy, od začátku ale tvrdila, že o ničem nevěděla a s pašováním nemá nic společného.

Po téměř čtyřech letech za mřížemi se proslulému právníkovi Saif Úl Malúkovi podařilo zvrátit původní verdikt osm let a osm měsíců a jeho klientku předčasně propustili.

Po opuštění věznice Kot Lakhpat se ale Tereze začal odjezd domů komplikovat. Celní správa totiž s jejím propuštěním nesouhlasí a proto osvobozené pašeračce zadrželi pas i další osobní věci, aby nemohla opustit zem.

Tajný odlet Terezy 

Nedávno se v mediích začala šířit informace o tom, že Tereza H. měla údajně tajně odletět do Čech. S touto obavou přišli celníci, kteří tvrdili, že pašeračka byla propuštěna ze země na speciální žádost pákistánského ministra zahraničí.

Nakonec se ale ukázalo, že šlo o nepravdivou zprávu. "Rozhodnutí o vrácení Terezina pasu a dalších věcí ještě nepadlo. Terezin pas a další věci jsou stále v držení celníků. Celníci předložili soudu seznam Tereziných věcí," sdělil zdroj Blesku s tím, že stání by se mělo konat v dnes, tedy 28. prosince.

Soudce zároveň vyzval Tereziny právníky Saifa Úl Malúka a Asghara Dogara, aby podali společný návrh. Podle muže, který je dobře obeznámen s drogovou kauzou, Češce celníci zabavili občanský průkaz, pas, mobilní telefon značky Samsung zlaté barvy, zlaté hodinky, hnědý náramek a čelenku. Ve věcech se nacházel i občanský průkaz její "kamarádky" Simony.

Celníci se stále bojí útěku

Celní správa od začátku nesouhlasí s propuštěním Terezy H. na svobodu. Jelikož advokát pašeračky použil u soudu argument, že mohlo dojít během převozu látky z letiště do laboratoře k výměně, celníky tím pořádně naštval a nyní chtějí jako pomstu pro Češku vyšší trest.

"U soudu právník celníků předpovídal Terezin odjezd do zahraničí," sdělil zdroj zmíněného webu s tím, že právě toho se celníci bojí nejvíce.

Nyní bude záležet, jak se soud ke stížnosti celní správy postaví. Zda Tereze H. navrátí pas a občanský průkaz nebo ji vrátí za mříže, by se mělo rozhodnout v příštích hodinách. V minulosti byl ale případ mnohokrát odložen, a tak do poslední chvilky není jisté, zda k tomu nedojde i tentokrát. 

Tereza H. stále neztrácí naději 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky