Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza H. po propuštění: Právníka odmítla vidět, lidem už nevěří

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Tereza H. se konečně dočkala, po necelých čtyřech letech ve vězení ji soud osvobodil a za pár dní už sedne na letadlo do rodné země. Jak reagovala nejslavnější pašeračka po oznámení verdiktu a proč se odmítla setkat se svým právníkem?

Terezu H. zadrželi celníci v lednu 2018, když při běžné kontrole zavazadel našli v jejím kufru téměř devět kilo čistého heroinu. Za pašování obrovského množství drog dostala Češka osm let a osm měsíců natvrdo a proti rozsudku se ihned odvolala.

Případ Terezy H. byl ale opakovaně odložen a na stání čekala pašeračka zoufale od roku 2019. Toto pondělí se konečně dočkala, soudci její kauzu projednali a kvůli špatnému vyšetřování a nedostatku důkazů zprostili Terezu obžaloby.

Během několika dní se vrátí Tereza po letech utrpení ve špinavém vězení Kot Lakhpat do rodné země. Překvapivě se ale nechtěla setkat s advokátem, který jí svobodu zařídil.

Asghar Dogar ze sebe vydal maximum

Právník Asghar Dogar pro Blesk uvedl, že vynaložil veškeré úsilí, aby soud Tereza vyhrála. Z vítězství je prý neskutečně šťastný a je rád, že mu dal soud za pravdu. 

"Souhlasili s mými argumenty. Jsem šťastný, dělal jsem, co jsem mohl," reagoval na výsledky stání s tím, že byl v kontaktu s její rodinou a to hlavně s Tereziným otcem, který celou situaci těžce prožíval.

"Byl znepokojený, protože případ se neustále protahoval. Její rodina byla určitě velice šťastná, když slyšela tu zprávu," prozradil právník a vysvětlil, že nyní potrvá čtyři až pět dní, než se Tereza dostane na svobodu. "Pak bude volná a bude moci jet kamkoliv. Určitě pojede zpět do rodné země," dodal.

Tereza právníka vídat nechtěla, psala mu dopisy

Asghar Dogar mimo jiné odhalil, jak probíhal styk mezi ním a Terezou H. Komunikace prý probíhala pouze písemnou formou.

"Po odsouzení jsem se s ní fyzicky neviděl. Komunikovali jsme prostřednictvím zpráv a dopisů. Tak se mnou byla v kontaktu," popsal Blesku a dodal, že mu Tereza řekla, že se s ním nechce vidět.

Své klientce ale i přes odměřené chování přeje jen to dobré a věří, že se ze svých chyb poučila. "Protože si prošla trpkými zkušenostmi ve vězení. Možná už nebude věřit slovům lidí, ale možná využije svých zkušeností a dokáže odhadnout lidi, kteří ji chtějí zneužít. Možná je dokáže odhadnout na základě svých zkušeností," uzavřel.

Tereza H. se po čtyřech letech vrací domů

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky