Tereza Hlůšková se nevzdává a věří, že nakonec očistí své jméno a nebude si muset odsedět verdikt osm let a osm měsíců natvrdo. V lednu 2018 zadrželi celníci Hlůškovou na letišti a u sebe v kufru měla téměř devět kilo heroinu.

Od začátku celé kauzy Tereza dokola opakuje, že je nevinná, na odvolací soud ale čeká dlouhé měsíce a nic se neděje. Nedávno ovšem vysvitla pašeračce nová naděje, podařilo se jí totiž získat vyhlášeného právníka Saif Ul Malúka.

S příchodem nového právního zástupce stouplo Hlůškové sebevědomí a rozhodla se trochu úřady i vládu rozhýbat!

Hlůšková promluvila o hrůzných podmínkách ve věznici.

Po výměně právníka začala Tereza Hlůšková ihned jednat, aby se její případ dal co nejrychleji do pohybu. Napsala mu proto dopis a vyzvala ho k několika věcem.

Pašeračka chce dle webu Blesk.cz po svém právním zástupci Malúkovi, aby promluvil s předsedou Nejvyššího soudu, se kterým se má její nový obhájce znát!

Mimo jiné si v dopise postěžovala, s čím vším se ve věznici Koh Lakhpat musí denně potýkat!

Hlůšková věří, že se dostane domů

Již minulé léto si Tereza Hlůšková stěžovala na letní měsíce. V Pákistánu totiž panují čtyřiceti stupňová vedra a na cele tak vzniká nesnesitelné dusno! Následkem toho trpí Češka hned několika druhy kožních alergií, které jsou často bolestivé, a působí jí muka!

Hlůšková se ale kromě svých problémů zastala i svých spolubydlících, které na tom nejsou o moc lépe! Ženy jsou znepokojeny tím, že ještě nemají nová data odvolacích řízení. Soudce prý navštívil věznici koncem května u příležitosti muslimského Svátku přerušení půstu a od té doby odsouzené nemají o svých odvolacích řízeních žádné zprávy!

Blesk.cz ještě získal vyjádření ministra zahraničí za ČSSD Tomáše Petříčka. "V případě občanky, která je v tuto chvíli vězněná v Pákistánu, žádný nový vývoj nenastal. Samozřejmě jí poskytujeme i nadále konzulární pomoc a zajišťujeme to, co bychom zajišťovali pro každého českého občana, který by se dostal v zahraničí do problémů," tvrdí ministr. Zda se zrovna z českého konzulátu dostane Hlůškové pomoci ukáže až čas, prozatím se alespoň raduje z optimistických slov svého nového právníka! "Po pečlivém prostudování případu Terezy Hlůškové a přípravě jejího odvolání věřím, že ji vrchní soud v Láhauru propustí na svobodu," slibuje Malúk. K soudnímu stání má dojít z kraje podzimu, takže si Tereza stejně na svůj verdikt ještě pár týdnů počká...