Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza: Po zklamání svitla nová naděje? Nečekaný zvrat v kauze

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia
Tereza Hlůšková

Pašeračka Tereza Hlůšková minulý čtvrtek zažila další obrovské zklamání, její odvolací soud byl už počtvrté za sebou zrušen. Zadržená Češka tak musí čekat další měsíce, zda se dostane se svým případem na řadu. Do věznice za ní ale přišla nečekaná návštěva, která by mohla celou kauzu konečně rozlousknout.

Tereza Hlůšková se před třemi lety dostala do pořádných potíží. Do té doby se pašeračce poměrně dařilo, živila se údajně amatérským modelingem a z fotek na Instagramu to působilo, že si žije na vysoké noze.

Osudový byl pro Hlůškovou leden 2018, kdy ji celníci zadrželi na letišti a našli v jejím kufru téměř devět kilogramů heroinu. I když Tereza tvrdila, že o drogách v zavazadle nevěděla, soud jí neuvěřil a poslal ji na osm let a osm měsíců nepodmíněně do věznice Koh Lakhpat.

Proti rozsudku se Hlůšková ihned odvolala, na druhý termín soudu ale čeká už od března roku 2019. Celkem čtyřikrát bylo stání z různých důvodů odvoláno, a Tereza proto opakovaně měnila právní zástupce, to vše s nadějí na své propuštění. Veliké naděje vkládala do svého aktuálního advokáta Navída Básira, který je špičkou na drogové případy. Básir ale nedostal možnost své schopnosti vůbec předvést, opět totiž došlo k odložení případu na neurčito.

Soud byl počtvrté odložen, případ Hlůškové se může táhnout další roky

Tereza Hlůšková se na soud minulý čtvrtek velice upínala, dokonce si vlastnoručně ušila šaty, ve kterých plánovala po třech a půl letech opustit vězeňské brány. Nakonec ale vše dopadlo zcela jinak.

„Odvolání Terezy nebylo možné znovu vyslechnout. Vrchní soud v Láhauru opět zrušil odvolací harmonogram,“ informoval Blesk pákistánský novinář Alí Aršád s tím, že soudci Málik Šehzád Chán a Vahíd Chán jsou zaneprázdněni, a proto Terezin případ opět odložili na neurčito.

Toto rozhodnutí srazilo Hlůškovou na kolena, do odvolacího soudu totiž vkládala všechny naděje. Nyní může trvat další týdny i měsíce, než dostane nový termín. V zoufalé situaci se ale objevilo nové světlo na konci tunelu, zadržené Češce se ozval právník, kterého už v minulosti prosila o pomoc. 

Hlůškové se nečekaně ozval Saif ul Malúk, o pomoc ho prosila už před rokem

Do věznice za Terezou Hlůškovou dorazil v den jejího velikého zklamání Saif ul Malúk, který patří mezi světoznámé advokátské hvězdy. Pašeračka se před ním rozplakala a vyprávěla mu detailně o svém případu.

Zkušený právník jí pak dle informací zmíněného webu přislíbil, že se jí pokusí společně s Básirem pomoci. Hlůšková tak bude mít hned dva právníky. O pomoc prosila známého advokáta již před rokem, k setkání ale došlo až nyní.

Známá vězeňkyně nyní věří, že dva schopní právníci by mohli konečně dosáhnout jejího vytouženého propuštění. Vzhledem k nevypočitatelnosti místních úřadů ale ani přes dobré zprávy nemá Hlůšková zatím vyhráno. Necháme se tedy překvapit, jak se bude kauza dál vyvíjet.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky