Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Papež František je nemocný. Kvůli nesnesitelným bolestem musel zrušit plány

Papež František
Papež František
Zdroj: Profimedia.cz

Papeže Františka opět postihly zdravotní problémy, a musel tak zrušit všechna veřejná vystoupení, která měl v plánu během následujících dnů. Kvůli jeho onemocnění hrozí, že se hlava katolické církve nezúčastní ani návštěvy Iráku. 

Již v prosinci se papež František potýkal s urputnou bolestí nervů, v důsledku které chyběl na obřadech spojených s vítáním nového roku v bazilice svatého Petra. Chvíli se pak zdálo, že jej onemocnění opustilo. Ne však na dlouho. 

Podle webu TN.cz s odkazem na agenturu AP totiž hlavu katolické církve opět postihly nesnesitelné bolesti. Přesněji by se mělo jednat o zánět ischiasu. Svatý otec tak kvůli špatnému zdravotnímu stavu zrušil náboženské obřady pro následujících několik dní. Otazník se vznáší také nad jeho plánovanou návštěvou Iráku, kam se měl papež vydat na začátku března. Tu mu okolí nedoporučovalo již dříve, a to hlavně kvůli probíhající koronavirové pandemii.

Papež František Papež František Zdroj: Profimedia.cz

K papeži Františkovi se před časem pojil také jeden skandál. Na sociální síti Instagram se totiž u peprné fotky modelky objevil lajk právě z oficiálního papežova účtu. To okamžitě vyvolalo vlnu ohlasů. Někteří situaci brali s nadhledem a humorem, jiní byli pohoršeni. Není však zcela jasné, zda byl lajk z účtu římského biskupa náhodný, nebo úmyslný. Stejně tak je otázka, jestli za akcí stojí sám papež, či někdo z jeho zaměstnanců. 

Podle webu TN.cz však papež František do incidentu zapojený nebyl. Mluvčí Vatikánu se nechal slyšet, že za správu papežova účtu na sociálních sítích je zodpovědný komunikační tým. Lajk u fotky modelky byl rychle odstraněn. 

U peprné fotky modelky se objevil lajk od papeže Františka

Papež František je rovněž revolucionářem v křesťanské církvi. V novém filmovém dokumentu totiž vyzval k přijetí zákonů o občanských svazcích pro páry stejného pohlaví. Odchýlil se tím od postoje svých předchůdců a samotného Vatikánu.

„Homosexuálové mají právo být součástí rodiny. Jsou to Boží děti a mají právo na rodinu. Nikdo by kvůli tomu neměl být vyhozen, ani by se kvůli tomu neměl dělat bídným,“ uvedl papež František podle TN.cz ve svém dokumentu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky