Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

20 let od první klapky Pána prstenů: Kam zavál osud představitele hlavních rolí?

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Pokud patříte k fanouškům fantasy, a i pokud k nim nepatříte, určitě vám neutekl fenomén okolo trilogie Pán prstenů. Je neuvěřitelné, že od natočení těchto tří tříhodinových filmů uteklo už skoro dvacet let. První film spatřil světlo světa v roce 2001, ale natáčení probíhalo již od od roku 1999 a všechny tři díly se natáčely v podstatě současně. Jak se změnili herci z této kultovky? Ukážeme vám to. 

Na filmu Pán prstenů je zajímavá hlavně jedna věc, a sice to, že oproti dnešním filmům, je z velké části točen v reálných extriérech, na rozdíl od Hobita, který je skoro celý dělaný digitálně. Důvodem pro tento tradiční postup, který v dnešní digitální době takřka vymizel, byl hlavně ten, že režisér Peter Jackson neměl tolik peněz, aby mohl film natočit ve studiu a posléze ho nechat v postprodukci upravit a tak se natáčelo hlavně na Novém Zélandu, odkud autor filmu pochází.

Většina z nás, kteří milujeme právě tradiční způsob natáčení, kdy je na počítači dodělávána jen malá část, z toho jásáme radostí. Ale v Pánovi prstenů si přijdou na své i milovníci digitálních čarodějů, třeba armáda nemrtvých nevznikla jinak než na počítači. A pokud někdy zabloudíte na Nový Zéland, můžete navštívit opravdická filmová místa, projít si hobití nory, vylézt si na skálu, po které běželi Aragorn, Legolas a Gimli, nebo se třeba projít po lese, který obklopoval Železný pas. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky