Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Padlá královna Elizabeth Taylor

Zdroj: Profimedia.cz

Kdysi bývala královnou Hollywoodu. Dnes si na ni svět vzpomněl jen díky tomu, že po smrti svého dobrého přítele Michaela Jacksona se Elizabeth Taylor (77) údajně zhroutila...

„Přestože můj žal nad Michaelovou smrtí by nemohl být hlubší, nejsem na pokraji sebevraždy, jak se vám snaží namluvit někteří laciní pisálci," oznámila Elizabeth světu před třemi týdny prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Chci, aby mí přátelé věděli, že jsem sice byla hospitalizována v nemocnici, ale jen kvůli dlouho předem plánovaným testům," napsala dále a ohledně smrti Michaela Jacksona ještě dodala: „Nevěřím, že Michael by si přál, abych svůj žal sdílela s miliony lidí. Jak se cítím, to je jen mezi námi dvěma. Není to žádná veřejná událost."

Jednu věc tedy víme jistě. Jakkoli se nám Elizabeth Taylor může zdát jako součást dávno zaniklého světa starého Hollywoodu, umí používat Twitter - jednu z nejžhavějších novinek současnosti. A co víc: její stránku na Twitteru sleduje na 112 tisíc fanoušků!

Elizabeth Taylor ve filmu Kleopatra

Myslí, že je Kleopatra

Poslední léta v životě někdejší hollywoodské krásky nicméně přesto nebyla nejveselejší. Detaily z jejího soukromí vyšly najevo během soudního procesu, který proti ní před časem zahájil zahradník Willem Van Muyden. Podle jeho líčení je Elizabeth Taylor obtloustlá invalidní pomatená stařena, trpící nespavostí, posedlá sexem a závislá na tlumících lécích. Zahradník Muyden se s bývalou filmovou legendou soudil o 300 tisíc dolarů, které mu údajně dluží za odvedenou práci. Jaksi mimochodem se však přitom s paparazzii podělil o celou přehršel šťavnatých podrobností z jejího života za zdmi luxusní losangeleské usedlosti, jež kdysi patřila Franku Sinatrovi.

„Elizabeth je závislá na sexu. Pořád si myslí, že je jako Kleopatra," prohlásil například. Za sexuální služby prý platí svému komorníkovi Jeanu-Lucu Lacquementovi, který prý, aby vyhověl jejím nárokům, musí užívat Viagru po hrstech a svou šéfovou běžně označuje slovy „ta stará trampolína".

Elizabeth Taylor, Michael Jackson

Bizarní soukromý svět

Elizabeth Taylor se prý zkrátka nedokáže vyrovnat s faktem, že už dávno není jednou z nejpřitažlivějších žen světa... „Vytvořila si bizarní soukromý svět, ve kterém stála může přesvědčovat sama sebe, že je stejně krásná a atraktivní jako kdysi bývala," tvrdí zhrzený zahradník.

Kromě toho prý Elizabeth Taylor trpí stále vážnějšími mentálními problémy od doby, co si před deseti lety nechala odstranit nezhoubný mozkový nádor. „Od té doby už nikdy nebyla jako dřív. Její schopnosti myšlení a řeči už prostě nejsou takové, jako bývaly," konstatuje její životopiskyně Ellis Amburn. Za její stále hlubší zmatenost však stejně tak mohou zodpovídat i stále se zvyšující dávky tlumících léků, které užívá, aby jí pomohly snášet trýznivé bolesti zad a kyčlí. Trápí ji artritida a osteoporóza, kvůli nimž se do závislosti na lécích propadá stále hlouběji.

Už v osmdesátých letech se ze závislosti pokoušela vyléčit v proslulém sanatoriu Betty Fordové, kam se tradičně uchylují hvězdy propadlé alkoholu nebo drogám. „Mám sklon k závislostem všeho druhu. Je to choroba. Už celých pětadvacet let užívám pilulky na spaní. Naučila jsem se na ně spoléhat. Myslela jsem, že to mám pod kontrolou, ale zmýlila jsem se," prohlásila už před čtvrt stoletím v jenom rozhovoru. A to prý teprve během pobytu v odvykací klinice zjistila, že navíc je také alkoholička.

Elizabeth Taylor, Richard Burton

Nejhorší droga: muži

Nemluvě o nejtěžší a nejničivější závislosti jejího života: závislosti na mužích. Elizabeth Taylor byla osmkrát vdaná za celkem sedm mužů (přičemž Richarda Burtona si vzala hned dvakrát, jako pátého a šestého v pořadí). „No a co, to čekáte, že budu spát sama?" vzkázala kritikům, kteří nad počtem jejích sňatků povytahovali obočí. Jejím posledním manželem se stal stavební dělník Larry Fortensky, o dvacet let mladší než ona.

V její současné rezidenci však nevisí ani jediná fotografie žádného z jejích bývalých manželů. Místo toho se nyní obklopuje skupinkou stárnoucích herců a homosexuálních přátel. K hrstce jejích podivínských obdivovatelů patřil donedávna i Michael Jackson. Stárnoucí legenda zřejmě udělá cokoliv, jen aby nezůstala sama...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Válka Vojtkových: Jak asi skončí?

V těchto dnech uplynou tři roky od svatby zpěváka Pepy Vojtka a tanečnice Libuše Hůlkové. Jejich syn Matyáš oslaví 2. narozeniny. Zhruba před rokem a…

Akční letáky