Když se řekne pláž, vybavíme si zpravidla plavky. Při té představě nás velmi často jímá hrůza. Odhalit své tělo je mnohdy těžké i pro královny krásy, natož pro běžné ženy, které na sobě vidí mnoho různých nedostatků. 

Pokud plánujete dovolenou a už teď se děsíte toho, jak budete vypadat u vody, v první řadě zachovejte klid. Většina lidí, kteří se na pláži nachází, se totiž podobně zabývají sami sebou, a tak vám věnují mnohem menší pozornost, než byste možná čekali. 

Jestli vás to stále ještě nepřesvědčilo, nezoufejte. Pravděpodobně neexistuje člověk, který by nemohl sehnat slušivé plavky. Při výběru se soustřeďte především na to, co je na vás krásného, a to zdůrazněte. Možná je to štíhlý pas nebo bujné poprsí.

Plážové kimono je absolutní nezbytnost

Dámy v letech, které se již stydí a cítí, že jejich postava není tak pevná jako dřív, určitě mohou sáhnout po jednodílných plavkách. Těch se dnes vyrábí velké množství a rozhodně se již dávno nejedná o oděv pro prudérní ženy.

Pro případ, že se nechcete tolik vystavovat a zároveň nemáte v plánu smažit se u vody v dlouhých kalhotách a mikině, lze doporučit například pareo neboli velký šátek zavázaný jako sukně. Zamaskuje široká stehna, povadlé spodní bříško i žilky na stehnech. 

Paže, na kterých je již znát zub času, zase pomůže ukrýt plážové kimono, které zpravidla bývá vzdušné, a tak se v něm příliš nezapotíte.

Naopak vás může ochránit před sluncem a také v něm můžete bez obav vstoupit do plážového baru, aniž byste pobuřovala nahotou ostatní hosty. 

Vyvarujte se sandálků s podpatky

To ale zdaleka není to jediné, čím můžete svůj plážový vzhled vylepšit. Myslete také na doplňky. Skvěle se hodí slaměný klobouk a výrazné sluneční brýle. Šperků se raději spíš vyvarujte. Zvlášť u moře nemusí bižuterii udělat dobře slaná voda a masivnější ozdoby zase mohou při pobytu na slunci způsobit nevzhledné neopálené oblasti na těle. 

Pozornost věnujte také botám. Možná vás to svádí nazout kramfleky, ale raději vám to nedoporučujeme. Nerovný povrch písčité nebo kamenité pláže způsobí, že místo ladného vlnění boků se v lepším případě budete kývat jako kachna, v tom horším si rovnou zvrtnete kotník. 

Vše potřebné si zabalte do pěkné a estetické plážové tašky, která bude ladit se zbytkem outfitu. Jednou z věcí, která bohužel často prozradí Čechy na dovolené, jsou plážové potřeby umístěné v igelitové tašce ze supermarketu. Není to ani estetické, ani praktické. 

Na líčení raději hned zapomeňte

Samostatnou kapitolu poté představuje líčení. Vzhledem k tomu, že se plánujete koupat, raději co největší část make upu vynechte. Pokud je na daném produktu napsáno, že je voděodolný, raději tomu nevěřte. Dost často totiž taková řasenka nebo linka stejně nevydrží. 

Naopak nezapomeňte na ochranný krém proti slunci, a to nejen kvůli riziku rakoviny, ale také proto, že zarudlý nos a zuhelnatělá ramena po přehnaném slunění nejsou vůbec nic pěkného. Kromě toho se může hodit také lesklý balzám na vysušené rty a termální voda pro osvěžení.

Související články