Libereckem v neděli otřásla tragická nehoda, během které podle Novinek došlo k destrukci tažného lana na lanovce dopravující návštěvníky na horu Ještěd. Během incidentu se jedna z kabin lanovky utrhla a zřítila se ze 30 metrů. Na její palubě se v tu chvíli nenacházeli žádná další lidé kromě průvodčího. Ten během pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nad zemí ve výšce 15 metrů se ale nacházela ještě jedna kabina, která zrovna přepracovala 14 návštěvníků a dalšího průvodčího. Ti na lanovce uvízli a museli vyčkat na pomoc záchranářů, kteří je následně evakuovali. Nikdo z druhé kabiny neutrpěl žádné zranění, někteří však byli v šoku.

V kabině byla i rodina Davida Novotného

Herec David Novotný se v neděli musel věnovat práci, jeho rodina ale nechtěla sedět doma, a tak si udělali výlet. Naneštěstí ale právě na Ještěd. Právě ve zmíněné kabině, která uvízla ve výšce 15 metrů, byli totiž i oni. „Hádej, kam si rodina (beze mě, mám práci) dneska vyrazila na výlet…?,” reagoval Novotný na tweet svého kolegy a kamaráda Ladislava Hampla, který na sociální síti sdílel zprávu o pádu jedné z kabin lanovky.

Blízcí herce společně i s ostatními tak museli podle všeho slaňovat z uvízlé kabiny po hasičském žebříku, což muselo být pro všechno jistě velmi náročné. Naštěstí to ale zvládli bravurně a během chvilky všichni stáli nohama pevně na zemi. „Dobrý, jsou dole,” napsal po chvíli Novotný.

Prasklo tažné lano

Jak uvedl ředitel provozu osobní dopravy Českých drah, během nedělní nehody podle všeho došlo k destrukci tažného lana. Není však jasné, proč lano prasklo. Právě tím se budou nyní vyšetřovatelé zabývat. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťahlavského se kontrola tažných lan provádí každé dva roky. Naposledy proběhla v listopadu loňského roku a lano kontrolou prošlo. Další defektologickou zkoušku mělo absolvovat v listopadu 2022.