Ozzy Osbourne ruší turné, aby se mohl soustředit na léčbu

Ozzy Osbourne řeší náročnou léčbu
Ozzy Osbourne řeší náročnou léčbu

Ozzy Osbourne zrušil své severoamerické turné, aby se mohl naplno věnovat léčení Parkinsonovy choroby.

Rockový veterán přiznal nemilou diagnózu před měsícem, v dubnu se chystá odjet za lékařem na speciální léčbu do Švýcarska. Koncem května chtěl už být na pódiu v Atlantě. „Bohužel se do Švýcarska za účelem léčby do dubna nedostanu a toto ošetření trvá šest až osm týdnů," přiznal Ozzy.

Sešité nervy v těle

Problémy se zdravím Ozzy přiznal v lednu, kdy potvrdil, že má „mírnou formu“ Parkinsonovy choroby, o které se dozvěděl poté, co skončil v nemocnici po pádu na zem. Absolvoval chirurgický zákrok na krku, při kterém mu prý „sešili všechny nervy v těle“.

Dle prohlášení na webových stránkách se turné ruší, aby Ozzy mohl „pokračovat v zotavování se z různých zdravotních problémů, kterým čelil za poslední rok“. Již dříve odložil americké turné loni v dubnu po jeho pádu.

Bývalý frontman Black Sabbath řekl, že je „všem vděčný, že s ním mají trpělivost“. „Nechci zahájit turné a poté rušit vystoupení na poslední chvíli, to by nebylo fér vůči fanouškům,“ napsal Osbourne, který už nemá naději na to, že by se mohl ze svých problémů zotavit v Americe…

Spasí ho drahý expert?

V lednu Ozzyho manželka Sharon uvedla, že v USA vyčerpali možnosti léčby. „V této zemi jsme dosáhli bodu, kde už nemůžeme v léčbě postupovat dál, protože jsme tady zkusili všechno, co jsme mohli,“ řekla.

„V dubnu jedeme ve Švýcarsku k profesionálovi. Je to specialista na imunitní systém."

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky