Rockový veterán přiznal nemilou diagnózu před měsícem, v dubnu se chystá odjet za lékařem na speciální léčbu do Švýcarska. Koncem května chtěl už být na pódiu v Atlantě. „Bohužel se do Švýcarska za účelem léčby do dubna nedostanu a toto ošetření trvá šest až osm týdnů," přiznal Ozzy.

Sešité nervy v těle

Problémy se zdravím Ozzy přiznal v lednu, kdy potvrdil, že má „mírnou formu“ Parkinsonovy choroby, o které se dozvěděl poté, co skončil v nemocnici po pádu na zem. Absolvoval chirurgický zákrok na krku, při kterém mu prý „sešili všechny nervy v těle“.

Dle prohlášení na webových stránkách se turné ruší, aby Ozzy mohl „pokračovat v zotavování se z různých zdravotních problémů, kterým čelil za poslední rok“. Již dříve odložil americké turné loni v dubnu po jeho pádu.

Bývalý frontman Black Sabbath řekl, že je „všem vděčný, že s ním mají trpělivost“. „Nechci zahájit turné a poté rušit vystoupení na poslední chvíli, to by nebylo fér vůči fanouškům,“ napsal Osbourne, který už nemá naději na to, že by se mohl ze svých problémů zotavit v Americe…

Spasí ho drahý expert?

V lednu Ozzyho manželka Sharon uvedla, že v USA vyčerpali možnosti léčby. „V této zemi jsme dosáhli bodu, kde už nemůžeme v léčbě postupovat dál, protože jsme tady zkusili všechno, co jsme mohli,“ řekla.

„V dubnu jedeme ve Švýcarsku k profesionálovi. Je to specialista na imunitní systém."