Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Milovník žen Otakar Vávra: V posteli ho zaučila Mandlová, poměr s Baarovou tajil

Otakar Vávra
Otakar Vávra
Zdroj: Profimedia
Otakar Vávra

Režisér a scenárista Otakar Vávra sice poslední roky svého života strávil po boku své manželky Jitky Němcové, než se ale naplno usadil, byl velkým proutníkem. A jeho postelí prošla celá řada těch vůbec nejznámějších a nejkrásnějších hereček. Sbalil i například Adinu Mandlovou, Lídu Baarovou nebo Natašu Gollovou. 

Málokterý režisér měl na československou a následně také českou kinematografii takový vliv jako Otakar Vávra. Natočil legendární komedie jako Dívka v modrém, Cech panen kutnohorských anebo dramatický snímek Kladivo na čarodějnice. Úspěšný byl ale nejen po pracovní stránce, ale také v osobním životě. Jeho filmové úspěchy mu totiž do náruče přihrály celou řadu krásných žen. 

Učitelka sexu Adina Mandlová

Přestože se v souvislosti s Otakarem Vávrou a jeho milenkami často skloňovala nejrůznější jména, jednou z mála žen, s níž Vávra svůj poměr veřejně přiznal, byla herečka Adina Mandlová. S tou prožil krátký románek, který mu rozšířil obzory. „Dávala mi rady při milování, protože jsem měl moc rychlý rytmus,” uvedl režisér kdysi podle Blesku v jednom z rozhovorů. 

Hojně se ale mluvilo také o velké hvězdě své doby herečce Lídě Baarové, kterou Vávra obsadil rovnou do čtyř svých filmů. K poměru se ale ani jeden z nich nikdy nepřiznal. I tak se ale věří, že je jistou dobu spokojovalo víc než jen přátelství. 

Tvrdě narazil

Otakar Vávra si dělal zálusk i na Zitu Kabátovou. I ta v meziválečném období patřila k těm nejkrásnějším a zároveň nejobsazovanějším herečkám. Paradoxně se ale v žádném z Vávrových filmů neobjevila. Bylo tomu tak tak údajně proto, že jí Vávra nabídl roli výměnou za společně strávenou noc. To ale rázná Kabátová odmítla. 

Zato Nataša Gollová měla u Vávry podstatně lepší reputaci. Tu režisér totiž naprosto zbožňoval, a i když jí bylo třicet let, obsadil ji klidně do role šestnáctileté dívky. Aby ale na plátně působila mladším dojmem, přeobsadil kvůli ní i další role staršími herci. 

Otakar Vávra si zkrátka uměl zájmu žen užívat. V jednu chvíli už měl ale přece jen dost nestálých románků a rozhodl se se usadit. Vzal si svou studentku z FAMU Jitku Němcovou. Manželství pak ukončila až Vávrova smrt. Dožil se úctyhodných 100 let. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky