Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Osudové ženy Radka Brzobohatého: Jeho první láska spáchala sebevraždu

Hana Gregorová a Radek Brzobohatý
Hana Gregorová a Radek Brzobohatý
Zdroj: Tilen Vajt/Šíp
Hana Gregorová a Radek Brzobohatý

Legendární herec s valašskými kořeny, kterého milovaly tisíce žen po celé republice, si mohl vybírat. Také to dělal. O milenky neměl rozhodně nouzi. Jeho srdce si však získaly pouze čtyři ženy, které na něj vzpomínaly do konce života. Jedna mu rozchod nikdy neodpustila, další dělá jeho památce jen ostudu.

Narodil se 13. září 1932 a dnes by oslavil 89. narozeniny, bohužel už nějaký ten pátek není mezi námi. Možná je to dobře, kdyby totiž viděl chování své poslední ženy, asi by ho to položilo. Vždy byl totiž slušný, seriózní a neměl rád ostudu. 

Radek se narodil na Slovensku a po válce se s rodiči přestěhoval na Moravu. Na své valašské kořeny byl velmi hrdý, a i když se stal uznávaným hercem, na kamarády z dětství nikdy nezanevřel a rád se s nimi stýkal. Svůj rodný kraj miloval.

Zajímavé je, že u nich v rodině nikdo nebyl umělcem, proto se všichni divili, kde se v něm vzal takový herecký talent. Po dědečkovi a tatínkovi se totiž měl stát námořníkem, proto studoval námořní akademii. Stal se strojním důstojníkem a nějaký čas to opravdu vypadalo, že nastoupí na loď. 

První láska si vzala život

Jenže přišla, jak už to tak bývá, láska. První Radkovou láskou byla Sváťa Macháčková, ale ta si sáhla na život, což Brzobohatého velmi ranilo. Dokonce s ním prý před hrůzným činem chtěla mluvit, bohužel to nestihl.

Přesídlil tedy do náručí své první manželky Jarmily Kolářové. Tak ho vysloveně ulovila a udělala si s ním dítě, dceru Radanu. Díky tomu Radek neodjel na moře a začal se plnohodnotně věnovat herectví. Jarmila byla totiž také herečka. Manželství ale nevydrželo.

Roku 1964 se totiž herec seznámil při natáčení filmu Hvězda zvaná Pelyněk s charismatickou Jiřinou Bohdalovou. Byla to láska jak trám. Milovala je celá republika, stali se nejobletovanějším hereckým párem. Oba už měli za sebou vztah, který přinesl děti, tudíž po dalších ani netoužili. Užívali si jeden druhého. Před zlatou svatbou však došlo v manželství ke krizi. Při natáčení na Slovensku se Radek seznámil s jinou ženou.

Byla jí herečka Hana Gregorová, která mu učarovala svou krásou, tvrdostí a upřímností. Vždy říkala vše na plnou pusu a muže uměla ukecat. Nakonec kvůli ní Radek Jiřinu opustil a ta se zhroutila. Trpěla dlouhá léta a nikdy už si pořádně žádného muže nepřipustila k tělu. Brzobohatému to nikdy neodpustila.

Poslední žena mu po smrti dělá ostudu

Poslední ženou života slavného herce byla ona Hana Gregorová, která ho ukradla naší nejoblíbenější herečce. Pár spolu zplodil syna Ondřeje, ale Radek s ní vychovával i její dceru z předchozího vztahu s Jordáncem Rolu, ke které se choval jako k vlastní.

„Seznámili jsme se před 32 lety, bylo to začátkem července, byl jsem v uniformě a najednou jsem zahlídl krásnou ženskou, kterou jsem nikdy předtím neviděl,“ prozradil v jednom z rozhovoů pro Blesk herec, jak se s poslední ženou svého života seznámil. 

Říkal o ní, že je to holka do nepohody. Společně založili Divadlo Radka Brzobohatého a Hanka s ním byla až do chvíle, kdy zemřel. Stalo se tomu den před oslavou jeho osmdesátých narozenin a šlo o náhlou akutní cévní příhodu. Ještě den předtím herec natáčel seriál Vyprávěj a nic nenasvědčovalo tomu, že by se s ním něco dělo. Nikdy si totiž na nemoci a jiné neduhy před kamarády nestěžoval.

„Nesnášíme sentiment. Nepláčeme. My si radši děláme různé krávoviny a překvapovačky," řekl pro Blesk pro ženy.

To, co ale předvádí herečka po jeho smrti, je dosti šílené. Distancuje se od ní syn Ondřej i dcera Rola. Jejich matka si totiž nabrnkla zajíčka, který není úplně bystrý a tak rád vypráví na veřejnosti pikanterie z jejich sexuálního života. Občas až dosti nechutné, což se pro ženu jejího věku a postavení zkrátka nehodí. Hana má však asi horko v rozkroku, jinak by totiž nikdy nemohla s někým takovým být. Kor, když žila dlouhá léta se slušně vychovanou legendou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU