Módním vítězem večera se na letošním galavečeru předávání Oscarů stal bezesporu dům Louis Vuitton, který oblékl hned dvě oceněné herečky, Emmu Stone a Da'Vine Joy Randolph.

Všichni s napětím očekávali, zda představitelka filmu Barbie Margot Robbie ukáže další bláznivý růžový model, to se ale nakonec nestalo.

Herečka dorazila ve třpytivé černé róbě Versace se strukturovanou drapérií přes boky. Barbie nakonec získala pouze jedinou zlatou sošku a to za titulní píseň Billie Eilish What I Was Made For.

Magazín Vogue model Margot komentoval slovy, že se oblékla jako Barbie na pohřbu.

Velikou favoritkou večera byla bezesporu Emma Stone. Za svou roli ve filmu Chudáčci si nakonec Oscara skutečně odnesla.

Trapas módního domu Louis Vuitton

Stone je spíše zastánkyní jednoduchých či splývavých šatů a ze svého stylu neslevila ani na Oscarech.

Emma oblékla modrou róbu Louis Vuitton a nejspíš ani jí ve snu nenapadlo, jaké drama se šaty prožije přímo při přebírání sošky. Herečka přiznala a i názorně ukázala, že se jí na šatech rozbil zip.

Přítomné diváky v sále ovšem nejvíc pobavil herec a wrestler John Cena, který sošku předával zcela nahý a v rozkroku držel cedulku zakrývající intimní partie s nápisem: Kostýmní design.

Jako jediná z hvězd se rozhodla Carey Mulligan vzdát čest své filmové postavě Felicii Montealegre a vzala si přímo šaty této legendy, za jejíž ztvárnění získala nominaci.

Elegantní černo-bílá róba pochází z roku 1951 z dílny Balenciaga. Jelikož je aktuálně původní model na výstavě v Japonsku, nechala si Mulligan vyrobit přesnou repliku.

S outfitem si příliš nelámala hlavu zpěvačka Billie Eilish, kterou jako vždy doprovodil její bratr Finneas O'Connell. Hvězda vynesla sukni se skotským vzorem a sako, to ale ozvláštnila politickým posláním.

Oba sourozenci si místo luxusních broží připnuli červený odznáček s motivem ruky a srdíčka, který symbolizuje apel umělců na klid zbraní v Pásmu Gazy.

Jak to celebritám na červeném koberci slušelo se můžete podívat v naší galerii.

Související články