Seriál Ordinace v růžové zahradě 2 běží na obrazovkách televize Nova již dlouhých patnáct let, během kterých si získal statisíce fanoušků, kteří netrpělivě očekávají každý díl, aby viděli, jak se budou vyvíjet osudy jejich oblíbených postav. O to větší ránou byly zprávy o konci populární relace, podle kterých měl seriál nadobro skončit letos v červnu. Teď ale fanouškům svitla naděje.

Bude Ordinace pokračovat?

Herečka Zlata Adamovská, která v Ordinaci ztvárňuje doktorku Bělu Valšíkovou, byla hostem Radiožurnálu a v rozhovoru naznačila, že seriál může potkat zcela jiný osud. „Může se také stát, že Ordinace bude pokračovat dál,“ řekla v rozhovoru podle Aha!, a dala tak fanouškům najevo, že o konci seriálu dost možná není zcela rozhodnuto.

„Nic není nemožné, hodně se o tom mluví. Může se ze dne na den stát, že se dozvíme, že seriál pokračuje. Nechci nikomu podsouvat takové myšlenky, uvidíme, jak to dopadne,“ dodala ještě. Podle dobře informovaného zdroje deníku Aha! spekulace Adamovské samotná televize Nova nevyvrací, ale ani nepotvrzuje.

Anatomie života se moc nechytá

Ordinaci v růžové zahradě 2 v současné době patří jen čtvrteční večery. V hlavním úterním vysílacím čase ji totiž nahradil nový seriál rovněž z lékařského prostředí Anatomie života, ve kterém se v hlavních rolích objevují jména nejznámějších českých herců. Podle všeho televize sázela na obrovský úspěch, realita je ale poněkud jiná.

Ohlasy diváků nejsou bůhvíjaké, o čemž svědčí i sledovanost. V té, co se týče úterý, již dlouhodobě jasně vede primácká Slunečná. Jinak tomu nebylo ani tento týden. Anatomie života skončila se 778 tisíci diváků až na třetím místě. Předběhla ji Česká televize s Doktorem Martinem na místě druhém. První příčka patřila již tradičně seriálu Slunečná, který sledovalo 1,3 milionu diváků.