Do kin vtrhnul nový snímek s názvem Oppenheimer, který je biografickým filmem o životě amerického vědce a teoretického fyzika Roberta Oppenheimera. A nejnovější počin režiséra Christophera Nolana sklízí masivní úspěch. Nadšení jsou z něj jak diváci, tak i pozůstalí po samotném Oppenheimerovi.

Zúčastnil se i natáčení

Režisér Christopher Nolan vycházel při natáčení z knihy American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer, která je považována za jednu z nejlepších knih, jaká kdy byla o vědci napsána. Aby byl ale příběh opravdu co nejvíce autentický, konzultoval vznik filmu i s vnukem Roberta Oppenheimera Charlesem. Ten se i zúčastnil i natáčení.

„Viděl jsem Christophera při práci a musím říct, že pracoval s užasnou intenzitou. Navštívil jsem plac asi jednou nebo dvakrát a skvěle jsme si popovídali. Ale vůbec jsem si nebyl jistý, jestli se mi bude výsledek líbit, nebo ho budu nenávidět,” uvedl v rozhovoru pro magazín Time Charles Oppenheimer. „Ale při sledování filmu jsem zjistil, že se mi to opravdu líbí. Myslím, že byl ten příběh odvyprávěn správně. Jsem z toho nadšený. Nečekal jsem to,” dodal ještě.

Jediná výtka

I přesto se ale vnuk Roberta Oppenheimera nechal slyšet, že s jednou částí filmu spokojený vůbec nebyl. A sice šlo o scénu, ve které chtěla hlavní postava příběhu zabít svého učitele otráveným jablkem. „Co se mi opravdu nejméně líbilo, byla ta reference o otráveném jablku. To už byl ale problém v knize American Prometheus,” svěřil se Charles. „Už v knize sami autoři říkali, že neví, jestli se to opravdu stalo. Neexistuje žádný záznam o tom, že by chtěl můj dědeček někdy někoho zabít. Je to opravdu vážné obvinění a překrucování minulosti,” postěžoval si Charles Oppenheimer.

Související články