Ondřej Vetchý se rozhodně nenudí. Kromě toho, že je trojnásobným tatínkem a jeho pracovní kalendář praská ve švech, se nedávno stal jedním z podporovatelů projektu Coolturně bez bariér. Herec tak ve svém volnu například navštěvuje domovy pro osoby se zdravotním postižením nebo se účastní akcí na jejich podporu.

V uplynulých dnech Vetchý představil veřejnosti nový reklamní spot zaměřený na podporu projektu Drony Nemesis, jehož cílem je dodat válčící Ukrajině alespoň 10 tisíc tzv. FPV dronů.

Touto kapaní si ale oblíbený umělec pořádně zavařil a za svou podporu válkou sužované země sklidil obrovskou kritiku a to i u lidí, kteří se obvykle řadí mezi jeho příznivce. Vetchý si ale nejspíš z mnohdy až agresivních reakcí na sociálních sítích nic nedělá, jelikož se internetu vyhýbá obloukem.

Bez chytrého mobilu a sociálních sítí

Ondřej Vetchý rozhodně nepatří mezi celebrity, které se předhání v tom, kdo má nejnovější typ Iphonu a počítají úspěch na počet followerů.

Herec technickým vymoženostem nepřišel na chuť a vystačí si s tlačítkovým telefonem. Cizí mu jsou i sociální sítě, které vůbec nepoužívá. Díky svému talentu ale i bez Instagramu či Facebooku jde z role do role a nedostatek práce si rozhodně nemůže stěžovat.

Vetchý je podruhé ženatý a s dvěma osudovými ženami zplodil tři dcery. Z prvního manželství má dceru Veroniku a s aktuální ženou, psycholožkou Irenou, devatenáctiletou dceru Rebeku a třináctiletého syna Árona.

Na svém kontě má talentovaný umělec celou řadu skvělých rolí. Televizní diváci si ho nejvíce spojují například s pohádkou S čerty nejsou žerty, Obecnou školou, Koljou, Okresním přeborem a mnoho dalších. Vetchý byl čtyřikrát nominován na Českého lva, kterého v roce 2012 získal za Okresní přebor. V roce 2010 pak zvítězil v divácké anketě TýTý.