Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Odvážná rodina Vetchých: Dědeček legionářem, otec bojoval za druhé světové války

Ondřej Vetchý jako mladý
Ondřej Vetchý jako mladý
Zdroj: Profimedia
Ondřej Vetchý jako mladý

Jeden z našich nejoblíbenějších herců pochází z rodiny bojovníků. On sám několikrát ukázal, že má silnou vůli a nervy ze železa. Zvládl pomluvy, zdravotní obtíže i rozpad rodiny. Dnes slaví 60. narozeniny, vypadá a cítí se skvěle.

Uznávaný herec a držitel několika prestižních hereckých ocenění Ondřej Vetchý se prosadil už při studiu na konzervatoři v Praze. V roce 1984 začal hrát v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a následně v pražském Divadle E. F. Buriana. Od roku 1989 je členem pražského Činoherního klubu a v posledních letech spolupracuje také s Divadlem Járy Cimrmana.

Ondřej se poprvé objevil ve filmu už roku 1978. Šlo o snímek Leť, ptáku, leť. A od té doby ztvárnil bezpočet televizních i filmových rolí. Byl také několikrát nominován na Českého lva, kterého za Okresní přebor získal.

Vetchý je oblíbeným hercem mnoha velkých rolí

Jinak zazářil v mnoha rolích. Mezi ty nejznámější patří filmy jako Tmavomodrý svět, Příběh kmotra, S čerty nejsou žerty či Báječná léta pod psa. V roce 2011 se stal výhercem divácké soutěže TýTý.

Vetchý je podruhé ženatý. Z prvního manželství má dceru Veroniku a z druhého s psycholožkou Irenou dceru Rebeku a mladšího syna Arona. Je pěkný bouřlivák a v jeho osobním životě došlo k mnoha rozchodům, návratům či dalším karambolům.

Herec se ve volném čase věnuje bojovým sportům, především pak judu. 

Pochází z rodiny velkých bojovníků

Ondřej pochází z rodiny bojovníků. Dědeček byl legionářem a jeho otec byl aktivním odbojářem za druhé světové války.

„Můj otec bojoval proti nacismu a zabil dvanáct lidí, Němců a Čechů,“ řekl pro slovenský týdeník Plus 7 dní.

Herec také rád bojuje, i když není válka. Alespoň tedy navštěvuje judo a krav magu. Trénuje dvakrát týdně a dokonce se účastní různých soutěží, kde boduje. Možná právě pro jeho životní styl se udržuje stále ve formě a 60 by mu hádal málokdo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky