Když se řekne Ondřej Sokol, každý si hned vybaví dobře naladěného herce, který nezkazí žádnou legraci. S Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem vystupoval v pořadu Partička, který jeden čas doslova trhal všechny rekordy sledovanosti.

Krutí a zlí spolužáci

V mládí si Sokol prošel okamžiky, které by možná nejraději vytěsnil z paměti. Jako dítě musel nosit brýle, kvůli kterým ho spolužáci šikanovali a krutě se mu posmívali. Problém byl v tom, že se ho tehdy nikdo nezastal a nepomohl mu.

Tím ale trápení známého herce zdaleko nekončilo. Když mu bylo osm let, jeho otec utekl od rodiny do Kanady. Malý Ondřej, který byl na něj byl hodně citově vázaný, tak najednou přišel o všechny ideály.

"Táta byl podnikavý typ, ještě než odešel, vystřídal asi 460 zaměstnání. Třeba jezdil s kombajnem nebo s jinýma autama a strašně to střídal. Bylo jasný, že mu komunismus bude malej, proto utekl," přiblížil Sokol v rozhovoru pro časopis Moje psychologie.

Herce nakonec vychovávala jen maminka s babičkou, která na otci nenechal nit suchou. Nemohla mu odpustit, že emigroval a Ondřejovi se ho snažila co nejvíce zprotivit.

"Systematicky pracovala na tom, abych ho nenáviděl, co nejvíce," popsal Sokol, na kterého měl babiččin nátlak naprosto opačný účinek. Tátu, který byl daleko, naprosto zbožňoval, a babička se mu odcizila.

Velký stesk po tátovi

Oblíbenému baviči v dospívání chyběl mužský vzor. "Stýskalo se mi po něm strašně moc. Stal se pro mě takovou fiktivní, mytickou postavou. Situoval jsem do něj veškeré vlastnosti, které jsem chtěl, aby můj táta měl," vysvětlil Ondřej.

Moderátor se s otcem znovu potkal až po sametové revoluci. "Když byl v Kanadě, mluvili jsme spolu občas po telefonu, takže jsme se znali a já jsem věděl, jak bude vypadat. Ale prakticky jsme o sobě nevěděli a ten vztah jsme navazovali vlastně od nuly," řekl Sokol.

"Fakt je, že se vídáme hodně málo. Každý už máme své životy," uzavřel herec a naznačil, že rodinné vazby, které se přetrhaly ještě za minulého režimu, se už bohužel nepodařilo znovu obnovit.

Na co sáhne, to se mu daří. Ondřej Sokol je nadaný herec, moderátor i režisér.

Související články