Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vrah dcery Ondřeje Neffa bude propuštěn, manželku uškrtil kabelem od videa

V únoru 2008 vyhasl život Ireny Neffové, dcery známého spisovatele Ondřeje Neffa.
V únoru 2008 vyhasl život Ireny Neffové, dcery známého spisovatele Ondřeje Neffa.
Zdroj: Profimedia.cz
V únoru 2008 vyhasl život Ireny Neffové, dcery známého spisovatele Ondřeje Neffa.

Před více než deseti lety byla zavražděna Irena Neffová, dcera známého spisovatele Ondřeje Neffa. Zabil ji její vlastní manžel, který byl agresor a despota. Během hrůzného incidentu byla v domě jejich tehdy ani ne dvouletá dcera Dominika, kterou si později vzal do péče Irenin bratr David. Vrah obětavé maminky od dítěte bude brzy propuštěn. Celá rodina doufá, že svoji dceru nebude kontaktovat.

Tragická událost se stala v roce 2008. Tehdy v únoru vyhasl život Ireny Neffové, dcery známého spisovatele Ondřeje Neffa. Hlavním podezřelým byl její muž Robert Novák, z kterého se po svatbě stal Robert Neff Novák, jelikož se rozhodl vzít si příjmení své manželky.

Byl to velký agresor a despota, což nikdo kromě Ireny nevěděl. Ani její bratr David, jenž s nimi žil ve vile.
Novák prováděl své trýznění rafinovaně.

„Až v průběhu vyšetřování jsem se neoficiálně dozvěděl, že lékařka jí několikrát ošetřovala následky zmlácení,“ uvedl v rozhovoru pro iDnes.cz Ondřej Neff.

Irena ho chtěla opustit, uškrtil ji kabelem od videa

Při jedné z posledních hádek Irena naznačila, že ho chce opustit. „Nadávala mi, ponižovala mě tím, jestli se jmenuji Neff, nebo Novák, věděla, jak nejlépe zaútočit na má citlivá místa. Odešel jsem do ložnice, kde jsem pracoval na laptopu,“ uvedl Novák u soudu.

„Pokračovala v urážkách, snažila se mi vzít počítač a začali jsme se strkat. Přitom mi řekla: Tak mě tady třeba zabij. Chytil jsem ji pravou rukou kolem krku do kravaty a pevně jsem ji stiskl. Jak dlouho jsem ji takhle držel, nevím. Přestala se hýbat. Pak jsem uviděl na její tváři krev, zpanikařil jsem. Přetáhl jsem ji do obýváku. Ještě se hýbala, tak jsem jí uvázal kolem krku napájecí šňůru od videa, hodně jsem ji utáhl,“ vypověděl manžel.

Po její smrti hrál dva týdny roli ustrašeného manžela, který hledá svoji ženu. Po celém Smíchově vylepil letáčky s tím, že se Irena nevrátila domů.

Vrah Robert Neff Dvořák Vrah Robert Neff Novák Zdroj: Profimedia.cz

Dominika se jednou pravdu dozví

V době její smrti byla v domě jejich tehdy ani ne dvouletá dcera Dominika. Tu si nakonec vzal do péče Irenin bratr David. Biologický otec byl z rodného listu vymazán. Noční můrou pro rodinu je, že vrah Ireny Neffové má být brzy propuštěn na svobodu.

„Teď je nejdůležitější vytvářet harmonické prostředí, aby měla sílu a sebevědomí se s tím vyrovnat,“ řekla dle Expresu partnerka Ondřeje Neffa, Ljuba Krbová, o Dominice, která si nic z tragédie nepamatuje, jelikož byla ještě malá. Všichni doufají v to, že se ji její pravý otec nepokusí kontaktovat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU