Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Je to relax, a dost vítaný: Brzobohatý na party prozradil svůj největší koníček

Ondřej Brzobohatý, Iva Pazderková a Václav Noid Bárta/akce k muzikálu Slunce, seno, jahody
Ondřej Brzobohatý, Iva Pazderková a Václav Noid Bárta/akce k muzikálu Slunce, seno, jahody
Zdroj: Profimedia
Ondřej Brzobohatý, Iva Pazderková a Václav Noid Bárta/akce k muzikálu Slunce, seno, jahody

Byl to mejdan, jak má být. V hospodě U Sapíků v Klokočné si dali dostaveníčko protagonisté chystaného muzikálu Slunce, seno, jahody, který bude mít premiéru v Hudebním divadle Karlín 16. června. A jelikož jsou v plném proudu zkoušky, a jak přiznali herci a zpěváci, je to docela záhul, s chutí si vyrazili na mimořádnou odpolední party, kterou ozdobila pravá jihočeská zabijačka. Chtě nechtě, ale viditelně spíše chtě, si všichni nasáli nejen pivo, víno i nealko, ale hlavně atmosféru, aby ji přenesli na divadelní prkna. A lehce se zpožděním, avšak v dobrém rozmaru dorazil i Ondřej G. Brzobohatý.

„Nepřijel jsem sem na kontrolu, já těm, kteří tu hodují, nemám co kecat do životosprávy a do života, nikdy jsem to nedělal a dělat nebudu. Na zkouškách jsem viděl, jak obrovsky zodpovědní lidé to jsou, takže jim přeji, aby se pobavili, pochutnali si, popili, protože vím, že zítra zase budou v pohodě a makat na svých rolích. Je a ještě to bude dřina, jde o tanec, herectví a zpěv a skloubit to všechno dohromady není žádná procházka růžovou zahradou, oni to ale zvládají, a to je fajn,“ řekl pro kafe.cz Ondřej Gregor Brzobohatý, který je autorem hudby, textů a libreta zmíněného díla.

Ve vyhlášené restauraci U Sapíků se mlsalo ze 140kilového čuníka, který padl za oběť zmíněné veselici. Nechyběly jitrnice, jelita, guláš, ale na své si přišli i milovníci sladkostí. Takže Ondro, co vy a zabijačka se vším všudy?

„Nebudu to zastírat, ale mám to rád. Moc se, když je takhle lákavá nabídka, nežinýruju a dopřávám si. Je pravda, že to nevyhledávám každý týden nebo měsíc, ale když to občas přijde, tak neodolám jitrničce, můžu i tlačenku, řízeček atd. atd. atd. Prostě gurmánské lahůdky mě v klidu rozhodně nenechávají. Ovšem potěšit žaludek si dokážu i sám. Vaření je pro mne taková inspirující činnost, při níž se uvolním, uklidním a jsem prostě v pohodě. Je to relax, a dost vítaný,“ s úsměvem informoval Ondřej.

Labužníkem je i Honza Kopečný, který v muzikálu hraje Vencu. Ten si nejen pochutnal na gulášku a lehce smočil rty v pivu, ale trochu si zasportoval. Ve střelbě z praku ovšem moc neuspěl.

„No a co? Byla to taková vzpomínka na klukovská léta, ovšem vyšel jsem ze cviku. Takže budu muset potrénovat, aby výsledek byl příště lepší. Jsem tak lehce soutěživý typ, tak nešlo odolat. Nedařilo se, pravda, moc, takže za trest si odepřu jelito,“ sebekriticky zhodnotil svůj sportovní um Kopečný.

Celý podvečer proběhl podle organizátorů a podle hesla: Buď střílejte z praku, nebo ji mějte jako z praku, takže se činili nejen sportující, ale i mlsající. Prostě party, kam zavítal třeba i Vašek Noid Bárta s rodinkou, Iva Pazderková a Adéla Gondíková, dvě alternantky role paní mámy Škopkové, a řada dalších. Odpoledne se vydařilo a teď jde o to, aby se pohoda z Klokočné přenesla i na prkna, co znamenají svět.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky