Představitelka Samanthy ze seriálu Sex ve městě Kim Cattrall nepatří mezi ženy s nejhustšími kadeřemi. Naopak má vlasy řídké a jemné. Nosí je proto ve střední délce a jemně navlněné. Díky tomu získají požadovaný objem. Za pomoci kulmy to doma během chvíle zvládne prakticky každá žena. Světlý jemný melír také dokáže vlasy opticky zahustit.

Zesvětlené vlasy právě pomocí melírů nosí také herečka Julia Roberts, kterou asi nejvíc proslavila role v romantickém filmu Pretty Woman. Toto zesvětlení by mělo být jen velmi lehké, aby působilo dojmem, jako by vlasy vyšisovaly od sluníčka samy. Naopak se příliš nehodí metoda bayalage, protože tmavší kořínky vlasů mívají tendenci vrhat na obličej stín. Pro všechny případy se proto hodí použít také rozjasňovač. Pokud trpíte na kruhy pod očima, tento jednoduchý trik vám od nedostatku pomůže odpoutat pozornost.

Ofiny se není třeba bát

Modelka Maye Musk, která je velmi elegantní a přitažlivou dámou i v pokročilém věku, si dokázala včas uvědomit, že dlouhá hříva jejímu vzhledu příliš nesvědčí. S věkem se totiž struktura vlasů může měnit, a tak se snadno může stát, že zůstanou navždy zplihlé místo toho, aby vás krásně ozdobily. Může proto pomoci, pokud vlasy radikálně zkrátíte. Například rebelský pixie střih dokáže vlasy načechrat a vrátit jim svěžest.

Dalším klasickým neduhem, který řada žen potká, je vysoké čelo nebo kouty. Tato změna je způsobena jednak celoživotním upravováním účesu, jednak hormonálními změnami. V takovém případě je mnohdy na místě pořídit si ofinu. Ta nejen, že drobnou vadu na kráse dokáže ukrýt, ale také dá vyniknout jemným rysům obličeje. Podobně se rozhodla například modelka Heidi Klum.

Dejte si však pozor na to, jaký typ ofiny zvolíte - rovně střižená kratší ofina jako podle hrnce vám pravděpodobně neudělá dobrou službu. Spíše vyberte střih delší a po stranách sestříhaný, který působí mnohem přirozeněji. Zkušená kadeřnice vám s výběrem jistě dokáže poradit.

Související články